Konserwatyści energetyczni  upierający się przy klasycznym sposobie pozyskiwania energii, nie zdają sobie sprawy, bądź też nie interesuje ich co się dzieje w atmosferze, gdy uwalnia się do niej dodatkowe ilości dwutlenku węgla oraz innych związków chemicznych, które uwalniane są przy produkcji tejże energii. Dokąd dąży efekt cieplarniany, który rozwija się na ziemi, możemy obserwować na Wenus, gdzie mimo, że jest miliony kilometrów dalej od słońca niż Merkury, temperatury w atmosferze są znacznie wyższe niż na pierwszej planecie układu słonecznego.

Dlaczego?

Gazy cieplarniane przepuszczają ciepło słoneczne przez atmosferę, jednak gdy ciepło chce powrócić do przestrzeni kosmicznej gazy to uniemożliwiają. Jest to swoistego rodzaju kołdra, która zapobiega oddaniu ciepła do przestrzeni kosmicznej. Efekt: topniejące lodowce, wysychające rzeki na skutek których wymierają gatunki z powodu braku wody, na skutek których wymierają kolejne gatunki, które żywiły się tamtymi gatunkami i tak dalej. Emisja gazów cieplarnianych sięga takiego stopnia, że pozostaje tylko czekać, aż nasza planeta zamieni się w Diunę z powieści Franka Herberta. Średnia temperatura będzie stale rosnąć, co powodować będzie kolejne katastrofy ekologiczne.

Co zrobić?

Warto zainwestować w zieloną energię. Osoby świadome problemu powinny domagać się zaprzestania zanieczyszczania atmosfery poprzez aktywne postępowanie w celu zmiany źródeł energii na tą ze źródeł odnawialnych. Elektrownie wiatrowe są powszechnie stosowane na zachodzie, gdy wodne zaopatrują w energię 90% zapotrzebowania w Norwegii. Kraje wysoko rozwinięte zaczynają powoli dostrzegać zagrożenie, i starają się powoli eliminować źródła emitowania gazów cieplarnianych poprzez regulacje i ustawy dotyczące emisji.

A co Ty możesz zrobić?

Warto zaopatrzyć swój dom w odnawialne źródła energii. Montaż małej elektrowni wiatrowej nie jest aż tak drogi, a jeżeli już chcemy coś tańszego, warto wykorzystać kolejne źródło energii odnawialnej, a mianowicie energie słoneczną. Baron oferuje wszelakiej maści oprzyrządowanie do pozyskiwania i wykorzystywania zielonej energii. Jest oczywiście wiele różnych firm oferujących te usługi co jest plusem dla nas, konsumentów. Dzięki takiej różnorodności wyborów możemy zamienić cały nasz dom na niezależny energetycznie budynek. Wystarczy zamontować panele i zbiorniki buforowe by mieć w domu ciepłą wodę. Warto zainwestować w zieloną energię, jeżeli nie ze względu na środowisko, to chociaż z czystej oszczędności.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *