Kredyt bez formalności to informacja, jaką można odnaleźć w wielu przekazach reklamowych. Perspektywa bardzo kusząca, jednak nie zawsze do końca zgodna z rzeczywistością. Owszem, formalności często nie ma, jednak nie dla wszystkich klientów.

Kredyt gotówkowy, jest produktem finansowym, który oferowany jest wyłącznie w bankach, gdzie przestrzeganie prawa bankowego jest oczywiste. Z tego powodu między innymi nie ma możliwości otrzymania kredytu, bez wykazania swojej zdolności kredytowej, nie ma również możliwości nie przedstawiania dokumentów dokumentujących te fakty, dlatego klient, który wchodzi do takiego banku po raz pierwszy, z pewnością nie otrzyma kredytu na zasadach jakie charakterystyczne są bardziej dla wszelkiego rodzaju firm pożyczkowych. W banku nie ma opcji kredytu tylko na dowód osobisty, a tym bardziej kredytu bez BIK. Istnieje jednak szansa odejścia od tej zasady, ale nie dla wszystkich. Kredyty gotówkowe bez zbędnych formalności to opcja, która jest, jednak tylko dla wybranych.

Starzy klienci banków uprzywilejowani

Jedną z uprzywilejowanych grup są klienci banku, którzy od dawna posiadają w nim konto bankowe czy też inne produkty finansowe. W tej sytuacji bank może przyznać kredyt, nie żądając przedstawiania dodatkowych dokumentów, ponieważ wszystkiego na temat sytuacji finansowej klienta dowie się z jego konta bankowego i analizy przepływów gotówkowych. Tam zgadują się informacje o wysokości dochodów, wysokości wydatków i dane potwierdzające wiele istotnych informacji. W przypadku tych osób, często nie jest sprawdzany również rejestr BIK. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, gdy był on sprawdzany wcześniej – klient danego banku mógł wziąć wcześniej kredyt, w takiej sytuacji informacje o BIK są po prostu kopiowane i przy nowym kredycie nie są sprawdzane ponownie.

Istnieje jeszcze jedna grupa społeczna, której przedstawiciele mogą otrzymać kredyt bez żadnych formalności. To przedstawiciele zawodów zaufania społecznego. Adwokaci, notariusze, komornicy i wielu innych. Najczęściej jednak takiego kredytu po prostu nie potrzebują.

Każdy, kto kiedykolwiek spotka się z pojęciem „kredyt gotówkowy bez formalności” powinien więc wiedzieć, że opcja ta jest bardzo trudna do uzyskania i najczęściej nie będzie dotyczyć klienta, który wchodzi z przysłowiowej ulicy, jest w banku po raz pierwszy, a bank nic o nim tak naprawdę nie wie. W takiej sytuacji klient musi udokumentować swoją sytuację, przyznać się do dochodów i wydatków. To jest warunek uzyskania zdolności kredytowej – jak możemy przeczytać na portalu najtanszy-kredyt.net.

Szukając kredytu może więc warto, w pierwszej kolejności udać się do banku, w którym posiadamy konto i inne produkty bankowe? Uzyskanie kredytu będzie w takiej instytucji o wiele łatwiejsze.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *