Komputer i dostęp do internetu w ostatnich latach stały się narzędziem, bez którego coraz trudniej się obyć. Traktowane jako źródło informacji, rozrywki, a nawet pracy, towarzyszy większości obywateli każdego dnia. Dziś bez wychodzenia z domu można praktycznie wszystko. Przez internet nie problem zarezerwować bilety do kina, zrobić zakupy, zapłacić rachunek za prąd, czy porozmawiać ze znajomymi.

Naprzeciw tym trendom wyszła także bankowość, która oferuje obsługę kont drogą online i która wprowadziła ciekawą usługę dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć oszczędzać, ale bez konieczności załatwiania wszelkich formalności w banku. E-lokata jest właśnie dla klientów, którzy lubią szybkie i proste rozwiązania bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer podłączony do internetu i internetowe konto bankowe.

Jak sama nazwa wskazuje, e-lokata jest sposobem oszczędzania drogą elektroniczną. Pełna obsługa rachunku i wszelka kontrola środków, oprocentowań, czy odsetek odbywa się online, wobec czego oferta skierowana jest do osób młodszych, a na pewno wszystkich, którzy znają się na obsłudze komputera. Niestety nie wszystko da się wykonać klikając myszką czy pisząc na klawiaturze. Zanim dojdzie do zawarcia umowy o e-lokatę, trzeba będzie posiadać w placówce bankowej zwykły rachunek oszczędnościowy, co wiąże się z osobistą wizytą przy okienku.

E-lokaty są atrakcyjnym produktem bankowym nie tylko ze względu na dostępność przez internet. Często posiadają także wyższe oprocentowanie niż typowe nawet najlepsze lokaty bankowe, a założenie konta zajmuje zaledwie kilka minut i można tego dokonać nie tylko za pomocą komputera, ale też tabletu, czy telefonu komórkowego. Jeśli chodzi o oferty, nie różnią się praktycznie niczym od typowych lokat bankowych, można także wybierać spośród produktów z oprocentowaniem stałym, zmiennym, a także progresywnym.

Warunkiem wymaganym do otwarcia rachunku na e-lokacie jest posiadanie narzędzia do niezbędnej komunikacji z bankiem, potwierdzania przelewów, czy wydawania dyspozycji odnośnie konta. Do tego celu wystarczy telefon lub adres mailowy. Lokaty internetowe zawierane są z reguły na okres od 7 dni do jednego roku i minimalna kwota depozytu konieczna do otwarcia rachunku waha się w granicach od 1000 do 5000 zł i zależy od indywidualnych ofert poszczególnych banków. Niewątpliwym plusem jest możliwość zawarcia umowy o e-lokatę z dowolnym bankiem, bez konieczności otwierania w nim kolejnego konta, jeśli już takowe posiadamy w innej placówce.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *