Wyprawa na trekking w Alpach to zawsze bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie jeśli mamy na przykład do dyspozycji tydzień urlopu z pracy, w czasie którego nie bardzo mamy co robić. W takich okolicznościach warto wybrać się na typowy wyjazd trekkingowy w Alpy. Nie musimy tutaj nawet planować żadnych spektakularnych wyczynów, związanych ze zdobywaniem czterotysięczników. Wyprawy szlakami turystycznymi wiodącymi przez doliny i przełęcze będą w większości przypadków w zupełności wystarczające. Oczywiście trzeba będzie się przygotować do takiej wyprawy, bowiem w końcu jedziemy w Alpy, a to zawsze stawia przed nami pewne wymagania.

Jak przygotować się na trekking w Alpach?

Jako, że wybieramy się na trekking w Alpach, trzeba będzie przede wszystkim skupić się na profesjonalnym wyposażeniu, bez którego nasze bezpieczeństwo nie będzie stać na wysokim poziomie. Jest to za każdym razem wyprawa wymagająca, w czasie której będziemy narażeni na różnorodne zagrożenia, które musimy skutecznie neutralizować. Najlepszym zaś sposobem neutralizacji tego typu zagrożeń, jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia trekkingowego.

Wyposażenie na wycieczki w Alpach.

Jak już wspomnieliśmy, odpowiedni ekwipunek będzie tutaj kwestią podstawową, toteż warto o tym pomyśleć, aby z dość sporym wyprzedzeniem skompletować niezbędne jego elementy. Jest to z natury sprzęt dość kosztowny, toteż jego zakup od ręki może przysporzyć nam pewnych trudności. Jeśli zaś o zakupach pomyślimy wcześniej, to będziemy je mogli rozłożyć w czasie a tym samym odciążyć nasz domowy budżet. Do najważniejszych zakupów, jakie należy tutaj poczynić, musimy zaliczyć następujące elementy ekwipunku:

  • Buty górskie – solidne, wodoodporne buty. Powinny także charakteryzować się dobrym poziomem zabezpieczenia termicznego, jako, że w góry będziemy wybierać się raczej w terminie nieco chłodniejszym pogodowo.
  • Odzież trekkingowa – czyli dobre spodnie i okrycie wierzchnie, które zagwarantuje nam dobry poziom komfortu termicznego. Warto aby była to także odzież w pełni wodoodporna.
  • Plecak turystyczny – najlepszy taki, o pojemności około 40 litrów. Pozwoli nam on pomieścić niezbędny ekwipunek oraz dodatkową odzież na wypadek przemoczenia podstawowego ubioru czy też większego ochłodzenia.
  • Apteczka pierwszej pomocy z wszystkimi lekami zażywanymi przez nas, na co dzień oraz z kocem termicznym.
  • Pojemniki na ciepłe napoje (termos) oraz na zwykłą wodę
  • Dobra latarka oraz składany scyzoryk.

Jest to niewątpliwie podstawowe wyposażenie, które sprawdzi się na każdej wyprawie na trekking w Alpach. Dzięki takiemu wyposażeniu będziemy czuć się stabilnie i bezpiecznie. Komfort termiczny to w tym przypadku podstawa, a więc o niego powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Jeśli te wszystkie elementy naszego wyposażenie będziemy mieć odpowiednio dobrane, to z całą pewnością nasz wyjazd na trekking w Alpach będzie można zaliczyć do w pełni udanych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *