Jeżeli mamy dzieci, to z pewnością zależy nam na tym, żeby ich pokoje dziecięce były jak najlepiej i jak najładniej urządzone. Wiadomo przecież, że od otoczenia, w jakim nasze dzieci będą przebywać, będzie też zależeć, jak będą się one czuły oraz rozwijały.

Jeżeli myślimy o urządzaniu dziecięcego pokoju to zazwyczaj mamy na myśli zakup wysokiej jakości mebli, takich jak łóżko, szafa czy biurko do nauki, a także odpowiednie udekorowanie ścian kolorowymi tapetami. Zapominamy jednak o szczegółach, na przykład takich, jak zasłony do pokoju dziecka, a to przecież bardzo ważne.

O ile takie zwykłe zasłony, na przykład do pokoju dziennego, powinny spełniać tylko funkcję użytkową (no i pasować do wnętrza), o tyle zasłony dla dzieci w ich pokojach muszą się im po prostu podobać. Powinny być więc kolorowe i dopasowane tematycznie do zainteresowań dzieci. Wiadomo, inne zasłony dziecięce zażyczy sobie przykładowo młoda panna interesująca się modą i muzyką popularną, inne z kolei młody kawaler, którego pasją jest piłka nożna czy kosmos.

Ważny jest także materiał, z którego będą wykonane takie zasłony. Muszą być one stosunkowo grube i nieprześwitujące, by dobrze zatrzymywały promienie słoneczne. Gdy bowiem za oknem niemiłosiernie parzy słońce, to ciężko jest się skupić na nauce przy biurku, albo na korzystaniu z ekranu komputera i analogicznie, gdy w nocy mocno po oknach świeci Księżyc lub osiedlowe latarnie, ciężko jest spać. Najlepiej będzie jednak, by takie zasłony, oprócz swojej grubości były stosunkowo lekkie i zwiewne i w miarę możliwości, nie łapały przesadnie kurzu.

Dzieci nie lubią bowiem, gdy cały czas wchodzi się do ich pokoju w celu sprzątania czy odkurzania, wolą mieć prywatność i w spokoju zająć się swoimi sprawami, nieważne czy to rozrywka, czy też przygotowanie do jutrzejszego sprawdzianu w szkole.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *