Sposobów na ochronę wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem jest wiele, ale trzeba przyznać, że tradycyjne zasłonki materiałowe powoli przechodzą do lamusa. Dzisiaj preferowane są nowoczesne rolety, żaluzje i wertikale, które dużo skuteczniej spełniają swoją funkcję niż zasłonki, a ponadto lepiej wpisują się w najnowsze trendy związane z aranżacją wnętrz.

Wśród rolet i żaluzji można spotkać różne ich odmiany i rodzaje, które różnią się przede wszystkim formą oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Popularne osłony materiałowe są najtańszym sposobem na ochronę okna przed światłem, ale nie najskuteczniejszym i zdecydowanie nie należącym do szczególnie estetycznych. Dużo lepiej prezentują się żaluzje wykonane ze szlachetnych materiałów, do których należy drewno. Drewniane lamelki mogą mieć rożną szerokość, lecz wszystkie można dopasowywać do aktualnie padającego światła zmieniając ich kąt nachylenia.

To co wyróżnia drewniane żaluzje od rolet wykonanych z innych materiałów to przede wszystkim ich estetyka. Drewno zawsze było kojarzone z elegancją i jako element dekoracji okiennej sprawdza się w tej roli idealnie, zwłaszcza jeśli stanowi osłonę okien drewnianych. Rolety drewniane ze względu na swój styl szczególnie pasują do salonów czy bibliotek. Idealnie współgrają z eleganckimi meblami oraz podłogami wykonanymi z prawdziwego i szlachetnego drewna i dopełniają całościowy wygląd pomieszczenia. Wysokiej jakości rolety i żaluzje znajdziemy w ofercie marki Krakżal. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło – rolety lub żaluzje i dopisać Krakżal.

Ze względu na specyficzne właściwości materiału, rolet drewnianych z niego wykonanych nie poleca się montować w pomieszczeniach o dużej wilgotności gdyż mogą ulec odkształceniu. Poza tym jednym małym ograniczeniem, żaluzje tego typu są bardzo funkcjonalne i mogą być znaczącym elementem dekoracyjnym każdego mieszkania lub biura.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *