Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia tego rodzaju nietypowej umiejętności, jaką jest bezwzrokowe szybkie pisanie na komputerze. Okazuje się, że możliwe jest pisanie z prędkością nawet 500 znaków na minutę, kiedy przeciętny człowiek osiąga rezultat w kilkakrotnie mniejszy. Kilkukrotny wzrost szybkości pisania niesie przy tym ze sobą wiele zalet.

Większość osób nie ma pojęcia, co zrobić, aby pisać szybciej. Najprościej mówiąc, trening czyni mistrza także w tym przypadku, ale należy pamiętać o kilku zasadach, których trzeba się trzymać. Przede wszystkim, podczas pisania na klawiaturze powinniśmy używać wszystkich palców, a nie tylko dwóch, jak to robi większość z nas. Po drugie, warto wyposażyć swoje miejsce pracy w profesjonalny sprzęt, który cechuje się przede wszystkim tym, że jest ergonomiczny. Jest to oczywiście krzesło, które koniecznie musi pozwalać na regulację wysokości oparcia tak, aby oczy osoby pracującej przy komputerze znajdowały się mniej więcej na wysokości połowy ekranu. Ponadto, warto zainwestować w profesjonalną, solidną klawiaturę, która posiada np. miejsce na nadgarstki, dzięki czemu nie są one przeciążone. Kolejną, arcyważną zasadą jest to, aby nie patrzeć się w klawiaturę podczas pisania, ponieważ spowalnia to nasze działanie.

Pisanie bezwzrokowe nie jest oczywiście proste, ponieważ wymaga długich godzin ćwiczeń, ale z pewnością warto starać się opanować tego rodzaju umiejętność. Warto zapamiętać, że szybkie pisanie na klawiaturze jest pożądaną kompetencją przez wielu współczesnych pracodawców, którzy posiadają takie stanowiska pracy, gdzie obsługa komputera jest nadrzędną czynnością, którą się wykonuje. Jeśli pisanie bezwzrokowe nie sprawia nam większego problemu to jest to nasz atut podczas poszukiwania pracy i z pewnością w ten sposób możemy zdobyć przewagą nad innymi kandydatami na stanowisko, o które się ubiegamy. Warto skorzystać z oferty w postaci kursu szybkiego pisania. W ten sposób, błyskawicznie możemy opanować tego rodzaju umiejętność.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *