Czas menopauzy to każdej kobiety wyjątkowo trudny okres. Trzeba się liczyć z poważnymi dolegliwościami zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. W trakcie menopauzy kobietom towarzyszyć będzie stosunkowo sporo nieprzyjemnych dolegliwości, z którymi można walczyć poprzez odpowiednie leczenie. Przede wszystkim farmakologiczne, aczkolwiek bez większych trudności, można także stosować odpowiednie preparaty ziołowe. Tym bardziej, iż zioła przy menopauzie wykazują bardzo wysoki poziom skuteczności, jak również brak generowania skutków niepożądanych. Warto więc przyjrzeć się całości tego zagadnienia nieco bliżej, aby precyzyjnie określić, w jaki sposób prowadzić terapię, która zapewni neutralizację nieprzyjemnych doznań związanych z menopauzą.

Najważniejsze objawy mogące sugerować początek menopauzy.

W przypadku każdej kobiety będą to oczywiście objawy nieco inne, lub o innym natężeniu. Jednakże możliwe jest określenie pewnej grupy objawów, charakterystycznych dla okresu menopauzy. Znajdą się także objawy, które mogą być odpowiedzią na inne choroby, aczkolwiek w pewnych okolicznościach, będą także świadczyć o okresie menopauzy. Warto sobie je wszystkie wyszczególnić, aby mieć podstawowy przegląd sytuacji w tym zakresie.

Objawy menopauzy, charakterystyczne, nie wiązane z innymi dolegliwościami to po kolei:

 • Zaczerwienienie skóry przede wszystkim w obrębie szyi i twarzy
 • Napady duszności
 • Nadpotliwość
 • Nieprawidłowości w okresie miesiączkowym

W przypadku tych objawów, praktycznie pewnym jest, iż mamy do czynienia z rozpoczęciem cyklu menopauzy. Są jednakże także inne dolegliwości, które mogą wskazywać na menopauzę, aczkolwiek nie muszą. Będą nich należeć:

 • Bóle głowy wraz z ogólnym przemęczeniem
 • Wyraźne zaburzenia wyglądu skóry
 • Wzdęcia
 • Zaburzenia czucia dłoni – mrowienie, ból
 • Bóle stawowo-mięśniowe
 • Problemy z trzymaniem moczu
 • Częściowy zanik śluzówki pochwy skutkujący wzmożoną podatnością na infekcje i zakażenia

Mamy więc tutaj do czynienia z całkiem sporą grupą objawów, które mogą być charakterystyczne dla początkowych etapów okresu menopauzy. Warto zwracać bacznie uwagę na różnorodne tego typu zachowania, które pozwolą skutecznie wychwycić początek tego okresu i zapewnić możliwość szybkiej reakcji. Polega ona na dobrze odpowiednich leków, zarówno farmakologicznych, jak i ziołowych. Szczególnie zaś ziołowych, bowiem zioła przy menopauzie wykazują wysoki poziom skuteczności działania, co powinno być kwestia najważniejszą w większości przypadków. Generalnie, trzeba przede wszystkim odwiedzić lekarza, w celu przeprowadzenia wnikliwych badań, które pozwolą nam skutecznie ocenić rodzaj występujących zaburzeń, ich powiązanie z okresem menopauzy, jak również ustalić zakres właściwego leczenia. Pozwoli to na wyraźną poprawę komfortu życia dla każdej z pań w tym jakże trudnym okresie swojego życia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *