Czysta atmosfera robocza w warsztatach lakierniczych, to jeden z podstawowych elementów, pozwalających osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Jakiekolwiek, unoszące się w atmosferze warsztatu zanieczyszczenia lotne, będą mieć zgubny wpływ na jakość wykonywanych powłok lakierniczych. Chodzi tutaj o to, iż mogą one mieszać się z mgiełką lakierniczą, a w bezpośredniej strefie nakładania lakieru, wraz z nią osiadać na lakierowanych powierzchniach. Skutkiem tego, ich jakość będzie znacznie pogorszona. Dlatego też, czysta atmosfera robocza w warsztacie, będzie elementem kluczowym dla osiągania maksymalnie wysokiego poziom jakości, realizowanych prac lakierniczych.

Dlaczego czysta atmosfera robocza jest w lakiernictwie tak istotna?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jakiekolwiek zanieczyszczenia lotne, mogą mieszając się z mgiełka lakierniczą osiadać na lakierowanych przedmiotach. Warstwy lakieru, wypełnione zanieczyszczeniami będą o wiele gorszej jakości. Będą wstępnie osłabione, a przez wzgląd wypełniających je zanieczyszczeń także mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też, aby osiągnąć maksymalnie wysoki poziom jakości, należy zadbać przede wszystkim o prawidłowy poziom filtracji powietrza w warsztatach lakierniczych. Zarówno jeśli chodzi o powietrze wtłaczane do wnętrz z zewnątrz, jak i powietrze znajdujące się już wewnątrz warsztatu.

Aby to osiągnąć, trzeba będzie zainwestować w odpowiednie klasy systemy filtracji powietrza, a ostatecznie nawet w dodatkową kabinę lakierniczą. W wielu przypadkach, bardzo pomocny okazać się może filtr sufitowy dla warsztatów lakierniczych, choć nie zawsze będzie to rozwiązaniem wystarczającym.

Czym jest dodatkowa kabina lakiernicza w warsztacie lakierniczym?

Jest to coś jakby dodatkowe pomieszczenie wewnątrz warsztatu. Pomieszczenie wyposażone w własny, niezależny system filtracji powietrza oraz jego sprężania na potrzeby nakładania lakieru. Dzięki temu możemy osiągnąć wyższą czystość atmosfery roboczej, poprzez podwójne oczyszczenia powietrza. A wiemy już bardzo dobrze, iż czysta atmosfera robocza odgrywa w tym przypadku kolosalne znaczenie. Co prawda zakup kabiny lakierniczej wiąże się z koniecznością poczynienia poważnych inwestycji, ale jest to jak najbardziej korzystne. Trzeba będzie wyłożyć spore pieniądze na samą kabinę, a do tego trzeba będzie się zaopatrzyć w odpowiedniej klasy wyposażenie dla kabin lakierniczych. Trzeba będzie zadbać o prawidłową filtrację wewnętrzną w kabinie, aby warunki do nakładania warstw lakieru, były w tym przypadku jak najlepsze.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż czysta atmosfera robocza w przypadku lakiernictwa odgrywać będzie najważniejszą rolę pod względem osiągania maksymalnie wysokiego poziomu jakości, realizowanych prac lakierniczych. Wiąże się to ze stosunkowo sporymi wydatkami, niemniej jednak, w większości przypadków, nie stanowi poważnego problemu. Odpowiednia filtracja powietrza doprowadzanego z zewnątrz, wraz z dodatkową filtracją wewnętrzną, już zapewniają znaczny wzrost jakości realizowanych prac. Ostatecznie można zainwestować w kabinę lakierniczą, dzięki czemu czysta atmosfera robocza będzie jeszcze łatwiejsza do osiągnięcia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *