Nowoczesne profile tłoczone z tworzyw sztucznych to obecnie bardzo popularne rozwiązanie dla wielu branż. Przede wszystkim mamy tutaj na myśli wykończenia wnętrz, ale także branżę meblarską czy też motoryzacyjną. W każdym z tych przypadkach, profile tłoczone z tworzyw sztucznych, będą charakteryzować się wysokim poziomem estetyki, ale i zapewniać odpowiednią funkcjonalność. Wartym uwagi jest także fakt, iż obecnie, profile mogą być także wytłaczane z materiału pochodzącego z odzysku. To zaś sprawia, iż możemy wykorzystać profile, w zasadzie w pełni ekologiczne.

Czy profile tłoczone z tworzyw sztucznych są bezpieczne i ekologiczne?

Wydawać by się mogło, iż profile toczone z tworzyw sztucznych nie są absolutnie ekologicznym rozwiązaniem. W końcu naszą planetę zalewają tysiące ton odpadów z tworzywa sztucznego, a to nie napawa optymizmem. Okazuje się jednak, iż tworzywa sztuczne możemy poddawać recyklingowi i wytwarzać z nich nowe elementy, w tym także profile tłoczone z tworzyw sztucznych. Wychodzi więc na to, iż same profile są w pełni ekologiczne. To my, jako gatunek jesteśmy nieekologiczni i prowadzimy do zanieczyszczenia naszej własnej planety. Zużyte tworzywa sztuczne, same siebie nie wyrzucają do oceanów. Jeśli byśmy tylko dołożyli starań do tego, aby je wszystkie odzyskać i ponownie przetworzyć, to z całą pewnością okazałoby się, iż jednak można to wszystko zrealizować w pełni ekologicznie.

Rodzaje profili z tworzywa sztucznego i ich zastosowanie.

Profile tłoczone z tworzyw sztucznych dzielą się przede wszystkim na dwa podstawowe rodzaje o różnym zastosowaniu.

  • Profile oświetleniowe – czyli profile tłoczone przede wszystkim z poliwęglanu, które pełnią funkcje oświetleniowe. W ich wnętrzu montowane są taśmy LED, które zapewniają dodatkowe oświetlenie wnętrz, czy też mebli. Z reguły są to profile mocowane na kleju, bądź przykręcane do ścian i mebli.
  • Profile wykończeniowe – to z kolei profile, których zadaniem jest maskowanie niedoskonałości technicznych. Przykładem mogą być ostre zakończenia konstrukcji stalowych, połączenia płaszczyzny ściany z podłogą czy też sufitem. Wszędzie tam, wykorzystuje się profile tłoczone z tworzyw sztucznych, jako idealnego, estetyczne, i szalenie trwałego wykończenia.

Profile według indywidualnego projektu.

Dużą zaletą jest tutaj także to, iż praktycznie każdy producent profili oświetleniowych oraz wykończeniowych umożliwia nam wykonanie ich według naszego, indywidualnego projektu. Oczywiście w takich sytuacjach, projektowanie wytłaczanych profili z tworzyw sztucznych leży w gestii producenta. Jednakże projekt jest wykonywany ściśle według naszych wytycznych. Pozwala to nam na precyzyjne dopasowanie kształtu profilu oraz materiału jego wykonania, do warunków w jakich będzie w przyszłości eksploatowany.

Podsumowanie

Możemy więc powiedzieć, iż profile tłoczone z tworzyw sztucznych to bardzo dobre, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie w wielu przypadkach. Ich wykorzystanie jest dzięki temu bardzo szerokie a popularność zastosowania stale rośnie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *