Istnieją różne rodzaje kremów i kosmetyków, służących regeneracji skóry, jej ochronie, oraz odświeżeniu a nawet uzdrowieniu. Jednym z takich kosmetyków jest mineralno-ziołowy krem do opalania, który zapewnia przejrzystą i niezawodną ochronę skóry przed działaniem słońca.

Żel Sun oferuje optymalną ochronę twarzy, jest neutralny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Odżywczy rokitnik Granat dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych i chroni skórę przed utratą wilgoci. Jeśli chodzi o składniki kosmetyków, to mamy tutaj do dyspozycji organiczny olej, rycynowy, olej z pestek granatu, z rokitnika, ekstrakt brzoskwini, witaminy E ziołowe.

Wszystkie składniki cechują się naturalnym pochodzeniem, zaś 99% roślinnych składników wywodzi się z kontrolowanych, nadzorowanych upraw. 96 % składników ma pochodzenie organiczne. Istotne jest jednoznaczne stwierdzenie czy są to naprawdę kosmetyki ekologiczne, czy też syntetyczne podróbki tych kosmetyków. W związku z tym istotne i niezwykle ważne jest odpowiednie certyfikowanie – czyli oznaczanie produktów pod kątem ich zgodności z wymogami nabywców produktów naturalnych.

Odpowiedni certyfikat ma świadczyć o tym, czy dany produkt można określić jako naturalny, ekologiczny, oraz czy można traktować go jako eko kosmetyk. Istnieją specjalne firmy zajmujące się certyfikowaniem, przyznawaniem odpowiednich zaświadczeń o autentyczności. Na ich podstawie można łatwo stwierdzić, czy kosmetyk został wyprodukowany zgodnie z zasadami ekologii. Ekologiczny kosmetyk powinien być sprawdzony pod kątem tego, czy przypadkiem nie został wyprodukowany ze zdechłych zwierząt, lub też czy był na zwierzętach testowany w sposób powodujący ich cierpienia.

Kosmetyki ekologiczne nie mogą zatem być sprzedawane na zasadzie przypadkowości, a powinny podlegać określonym procedurom i kontroli. Naturalne kosmetyki nie powinny zawierać konserwantów, czy też jakichkolwiek substancji, które mogły by imitować składniki naturalne. Firmy które chcą być wiarygodne muszą w sposób jednoznaczny przestrzegać wszelkich norm produkcji kosmetyków. Nie do przyjęcia jest wiec sytuacja w której kosmetyki syntetyczne są przedstawiane jako naturalne, gdyż jest to oczywiste wprowadzanie konsumentów w błąd.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *