Oszczędne ogrzewanie w domach jednorodzinnych z zastosowaniem pieca kominkowego jest jak najbardziej możliwe, aczkolwiek trzeba tutaj pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, o których z reguły zapominamy. Potem zaś dopiero w trakcie sezonu zimowego z trwoga patrzymy na topniejące w mgnieniu oka zapasy drewna kominkowego, a co więcej, nie jesteśmy nawet w stanie nagrzać poprawnie w całym domu. Jednym słowem warto tutaj dowiedzieć się w jaki sposób będzie najbezpieczniej pozyskać materiał opałowy na zimę, dzięki któremu ogrzejemy cały dom a jednocześnie nie stracimy zanadto pieniędzy na koszty ponoszone z tego tytułu.

Przede wszystkim dobrze przygotowane drewno

W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, aby drewno opałowe było odpowiednio wysuszone, bowiem w takich przypadkach palić się będzie dłużej, dając nam odpowiednią ilość ciepła. Drzewo mokre, spali się też, niemniej jednak, duża część energii grzewczej, będzie zneutralizowana przez wodę zawartą w drewnie, przez co też, efektywność takiego ogrzewania będzie o wiele mniejsza. Mimo iż pozornie wydawać by się mogło iż drewno mokre pali się nieco dłużej. Musimy więc tutaj pamiętać o tym, aby pozyskiwać drewno odpowiednio wysuszone, bowiem w przeciwnym razie koszty będą raczej na pewno rosły.

Kiedy kupować opał?

Jednym ze zdecydowanie największych błędów popełnianych przez większość osób jest kupno drewna opałowego w sezonie grzewczym, lub też przed nim. W tefy ceny są najwyższe, a co za tym idzie, oszczędności zerowe. O wiele lepiej jest drewno kupować, poza sezonem, w okresie letnim, kiedy ceny drewna należą do zdecydowanie najniższych, wobec czego można będzie poczynić odpowiednie oszczędności. Dodatkowo, będziemy mogli tutaj zyskać sporo czasu na przygotowanie opału na zimę.

Odpowiedni piec kominkowy.

Jeśli zwrócimy duży poziom uwagi na poprawny wybór pieca kominkowego, także uda nam się poczynić pewne oszczędności. Trzeba tutaj starannie dopasować parametry pieca do naszych potrzeb w domu, a dodatkowo warto także pamiętać o tym, aby piec był profesjonalnie wykonany. W tym celu trzeba kupować tylko u sprawdzonych dostawców, takich jak na przykład ekkom.pl, czyli u dystrybutora o nieposzlakowanej opinii.

Technologia budowlana domu.

Warto także zwrócić uwagę na technologię w jakiej został wybudowany nasz dom, bowiem od tego, bardzo często zależy efektywność późniejszego ogrzewania. Obecnie budowa domów jednorodzinnych w Warszawie realizowana jest z zastosowaniem najnowszych technologii, dzięki czemu nasz dom może być bardzo energooszczędny, przez co też, nie będzie wymagać zbyt wielkich mocy grzewczych od kominka.

Jednym słowem mamy tutaj kilka bardzo ważnych czynników wywierających wpływ na efektywność oraz kosztowność ogrzewania domu jednorodzinnego za pośrednictwem zarówno pieców kominkowych jak i tradycyjnie stosowanych kotłów centralnego ogrzewania.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *