Na obniżone libido wpływa wiele czynników psychologicznych oraz fizjologicznych. Problem ten dotyczy obu płci w różnym wieku. Jednym ze schorzeń z którym większość musi się zmagać, a dodatkowo wpływa na zmniejszenie ochoty na seks jest stres. Niestety zjawisko to jest coraz bardziej powszechne i nie bardzo umiemy sobie z tym poradzić.

Ciągłe napięcie ma negatywny oddźwięk dla normalnego funkcjonowania, bardzo negatywnie wpływa na libido. Została stworzona lista najbardziej stresowych sytuacji w partnerskim życiu i należą do nich śmierć współmałżonka, rozwód, pojawienie się dziecka, ślub i gwałt. Jest to naturalne, że przy stresującej sytuacji człowiek nie ma ochoty na seks. Problem pojawia się wtedy gdy stan ten przeciąga się od dłuższego czasu.

Specjaliści polecają kilkadziesiąt sposobów na radzenie sobie ze stresem. Istnieją różne techniki relaksacyjne takie jak joga, medytacja. Aktywność fizyczna, czekolada i inne produkty również skutecznie zwalczają stres. Przy przeciągających się stanach napięcia i podenerwowania wizyta u specjalisty – psychologa będzie koniecznością i nie powinniśmy się przed nią wzbraniać. Może się okazać, że oprócz leków na wzmożony stres przydadzą się również te na potencję, jak tutaj: www.manforte.pl.

Przy obniżonym libido partner stara się zamaskować całą sytuację – unika rozmów na ten temat i nie ma ochoty na zbliżenie. Zatem pojawiają się dwa problemy – niechęć do seksu i relacja z drugą połówką. Sprawy intymne są delikatnym zagadnieniem dlatego też należy podejść do rozmowy bardzo poważnie oraz z ogromnym zrozumieniem. Okazanie troski i miłość to uczucia, których najbardziej oczekuje partner.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *