Dobry sklep z zabawkami to przede wszystkim sto procent gwarancji że kupimy w nim tylko zabawki w pełni oryginalne, a co za tym idzie, będą one w pełni bezpieczne dla naszych dzieci. Jest to bardzo istotna kwestia, bowiem na chwilę obecną mamy do czynienia z zalewem polskiego rynku zabawkami azjatyckimi, gdzie wszelkie obowiązujące w Europie normy względem stosowania materiałów do produkcji zabawek nie obowiązują, a przez to tez, stosowane tam materiały nie posiadają odpowiednich atestów. Jest to bardzo poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych dzieci, szczególnie, że wykryto już nawet przypadki produkcji zabawek z materiałów rakotwórczych, a to przecież wręcz niedopuszczalne i karygodne zaniedbanie ze strony producenta, nawet jeśli jest to producent z Chin.

Po pierwsze: oryginalne zabawki

To chyba najważniejsza kwestia, o której musimy pamiętać, aby ja odpowiednio sprawdzić. Najlepiej dokładnie przeanalizować zawartość półki sklepowej, i porównać ją do zawartości na stronach internetowych producenta. Nie będzie to takie trudne, bowiem każdy liczący się na rynku producent zabawek będzie tutaj bardzo starannie dbał o to, aby klient mógł za pośrednictwem strony sprawdzić jakie zabawki będą w przypadku jego dziecka zdecydowanie najlepsze. W szczególności dotyczy to największych producentów, takich jak Lego czy też Duplo. Generalnie można więc przyjąć założenie, iż zabawki tego rodzaju łatwo rozpoznać zarówno po samym opakowaniu, jak i po zawartości. W przypadku podróbek, bardzo często zauważymy niedokładne wykonanie kloców, czy też nierówne elementy, wady kolorystyczne. Wynika to z tego, iż w tej kwestii producent podróbek, chce jak najwięcej zarobić jak najmniejszym kosztem, a przez to też, nakłady na produkcję są maksymalnie zaniżane co prowadzi do powstawania wyżej wymienionych wad. W przypadku znalezienia sklepu dystrybuującego podróbki, warto taki fakt zgłosić na policję, bowiem jest to jawne narażanie dzieci na niebezpieczeństwo, związane z zabawkami produkowanymi z materiałów niewiadomego pochodzenia.

Czy sklep internetowy może być bezpieczny?

Na to pytanie można odpowiedzieć twierdząco, aczkolwiek trzeba będzie nam dokładnie sprawdzić wszystkie pojawiające się w internecie opinie na temat poszczególnych sklepów. Przykładowo sklep internetowy Planeta Puchatka będzie tutaj jednym z tych sklepów, które cieszą się póki co nieposzlakowana opinią, a to przecież w tym przypadku najważniejsze. Można więc powiedzieć, iż jednocześnie określiliśmy kolejne kryterium dobrego sklepu z zabawkami. Opinia klientów, do której mamy zawsze dostęp za pośrednictwem sieci internetowej. Tutaj dowiemy się wszystkiego nawet na temat sklepów typowo stacjonarnych, co jest bardzo wielką zaletą internetu. A więc warto szukać, bowiem znaleźć można naprawdę dobre sklepy oferujące nam szeroki wybór oryginalnych zabawek w przystępnych cenach, takie jak na przykład sklep internetowy Planeta Puchatka.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *