Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. To ona decyduje o tym czy i na jakie uczelnie się dostanie. Nie każda szkoła dobrze przygotowuje swoich uczniów. Nie każdy też decydując się na profil humanistyczny w liceum zakładał, że na maturze będzie zdawał… fizykę! Jak poradzić sobie z masą materiału?

Jednym z rozwiązań dla dobrze zorganizowanych osób mogą być specjalnie przygotowane repetytoria. Informacje tam zebrane to często ogół wiedzy potrzebny do zdania określonego przedmiotu. Cena tych nowszych może być dość wysoka. Te używane kupimy już za ok. dwadzieścia złotych. Warto już na początku wyznaczyć sobie konkretny plan opanowania materiału i realizować go w miarę systematycznie.

Większość osób nie jest jednak na tyle zdeterminowana lub książkowa wiedza tu nie wystarcza. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się wtedy kursy maturalne. Jest to rozwiązanie znacznie droższe, ale przynoszące lepsze rezultaty. Oferta jest bardzo szeroka, a wybór zależy tylko od nas.

Zajęcia najczęściej prowadzone są w grupach przez całą klasę maturalną. Ceny są zróżnicowane, ale kształtują się w okolicach 800-1200 złotych. Liczba osób to zwykle 5 – 15 maturzystów. Można się jednak spotkać także z intensywnymi kursami, kursami związanymi z maturą poprawkową czy indywidualnymi konsultacjami. Te ostatnie to koszt ok. 50-60 złotych. Można też doraźnie zebrać grupę osób, która potrzebuje wyjaśnienia danego tematu. Wtedy koszt takich godzinnych konsultacji może spaść nawet do 20 złotych.

Zalety? Nie da się ukryć, że języków obcych ciężko nauczyć się bez regularnych konwersacji i praktycznego zastosowania języka. Przećwiczenie różnych form pytań czy po prostu – przyzwyczajenie się do stresu związanego z improwizowaniem odpowiedzi w obcym języku może być bardzo pomocne. Nikt lepiej nie wytłumaczy też zadań z fizyki czy matematyki niż indywidualny korepetytor.

Kursy maturalne Kraków oferuje obecnie w bardzo dużych ilościach. Warto z takiej pomocy z pewnością skorzystać!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *