Jedną z najciekawszych dostępnych obecnie na rynku rozrywek jest zabawa w specjalnie zaprojektowanym pokoju (tzw. „pokój zagadek”). Jest to gra znana również pod angielską nazwą escape game, której celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju. Grupa graczy, zazwyczaj od dwóch do sześciu osób, rozwiązuje zagadki, które po kolei przybliżają ich do tego, w jaki sposób mogą wydostać się z pokoju.

Oczywiście gra przebiega według specjalnego scenariusza, ale za każdym razem wygląda odrobinę inaczej, w końcu wszystko zależy od umiejętności, zgrania i zaangażowania drużyny graczy. Liczy się także czas – jeśli uczestnicy nie wydostaną się z pokoju w godzinę, przegrywają. Pokój zagadek, w którym poczujemy czym naprawdę jest gra typu escape game to www.lostroom.pl w Krakowie. Dostarcza on wiele adrenaliny i jest świetnym sposobem, aby choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości.

Im popularniejsza staje się ta rozrywka, tym więcej firm oferuje jeszcze ciekawsze warianty gry. Zazwyczaj mamy do wyboru kilka pokoi tematycznych – możemy wczuć się w poszukiwaczów skarbów (na przykład w Egipcie lub amazońskiej dżungli), archeologów, łowców duchów, astronautów… Dzięki temu możemy powracać do pokoju zagadek dowolną ilość razy, bez poczucia nudy. Inną możliwością jest „labirynt zagadek” – większa przestrzeń i świadomość jak łatwo zgubić się w labiryncie, dostarczają dodatkowych emocji. Możemy znowu wcielić się w poszukiwaczy skarbów, ale i na przykład w grupę żołnierzy lub ostatnich ocalałych po katastrofie ludzi.

Labirynt pozwala również na wprowadzenie do gry elementu rywalizacji – gracze mogą podzielić się na kilka drużyn, które walczą o pierwszeństwo przy wydostaniu się z labiryntu. Jednak którykolwiek wariant wybierzemy z pewnością czeka nas przynajmniej godzina niezapomnianej, niebanalnej, czystej rozrywki w najlepszym wydaniu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *