Budowa naszej jamy ustnej jest bardzo zróżnicowana. Nie ma takich samych zębów, takiej samej żuchwy, czy szczęki, a także identycznej funkcyjności. Każdy z nas jest inny i dlatego też jamy ustne mamy inne. W niektórych przypadku różnorodność bywa tak wielka, że jest aż powodem problemów estetycznych i zdrowotnych. Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna, której celem jest leczenie anatomii jamy ustnej.

Chirurg w obrębie takich działań może wykonywać wypełnienia kompozytowe, mosty protetyczne, korony protetyczne. Może podcinać wędzidełka, wycinać fragmenty kości, czy nawet policzków. Może pogłębiać dno łuku zębowego, wyrywać zęby i oczyszczać ich kanały zębowe, wszczepiać implanty, czy też wykonywać protezy zębowe. Chirurg stomatolog doskonale wie, jaka nieprawidłowość powoduje konkretne problemy i jest sobie z nią w stanie bardzo dobrze poradzić.

Dzisiejsze zabiegi chirurgii stomatologicznej są niezwykle bezpieczne. Wykonywane w sterylnych, aseptycznych pomieszczeniach i przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. Duża wiedza, jaką wykazuje się dzisiejsza medycyna sprawia natomiast, że możemy z powodzeniem leczyć przypadłości takiej, jak wady zgryzu, nieprawidłowości w budowie jamy ustnej, czy też rozszczepienie podniebienia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod usuwane są problemy, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się być nie do przeskoczenia. Dzisiaj natomiast chirurgia stomatologiczna posiada już takie możliwości, że jest w stanie leczyć nawet bardzo zaawansowane schorzenia nie nadwyrężając przy tym naszego organizmu i minimalizując skutki uboczne, które takie leczenie może przynieść.

„Zabiegów takich nie powinniśmy się bać, zazwyczaj bardzo skutecznie poprawiają jakość naszego życia” – mówi nam ekspert z kliniki dentystycznej Impla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *