Aranżując łazienkę, warto zastanowić się nad stylem, jakie będziemy chcieli wykorzystać. Jednym z najmodniejszych w ostatnich czasach jest vintage. Łazienki w stylu retro zyskują coraz więcej zwolenników. Jest to w pewnym sensie odwrócenie się od modnego w ubiegłych latach funkcjonalnego stylu nowoczesnego. Obecnie w aranżowaniu łazienki liczy się już nie tylko użyteczność, ale również doznania estetyczne.

W takim przypadku świetnie sprawdzają się  stylizacje na lata trzydzieste lub dwudzieste ubiegłego wieku. Najlepiej komponują się one z mieszkaniami w starych kamienicach, jednak również w nowym budownictwie można spotkać tego typu rozwiązania. Łączenie tradycji z nowoczesnością może być bowiem niezwykle ekscytującym i efektownym rozwiązaniem. Elegancka łazienka retro to przede wszystkim dwa elementy: kolorystyka i zdobnictwo. W barwach płytek podłogowych dominuje biel i czerń. Duże płytki układane są w szachownicę, niewielkie mogą tworzyć mozaiki o różnorodnych, powtarzalnych wzorach. W przypadku płytek ściennych popularne w tej stylistyce są biel, błękit lub zieleń. Uzupełnieniem dużych przestrzeni w tych barwach są miedziane, złote oraz srebrne elementy wykończeniowe. Drugim ze wspomnianych elementów łazienki w stylu retro jest zdobnictwo. Może być ono realizowane np. poprzez zdobnictwo roślinne w ramie lustra lub wykończenia wanny i umywalki (nóżki, baterie itd.).

Przysłowiową wisienką na torcie są eleganckie dodatki, takie jak mydelniczki, dozowniki do mydła czy uchwyty na papier toaletowy. Nie można nie doceniać tych, zdawałoby się, drobnych i mało istotnych elementów. Często bowiem to ich jakość i prezencja decydują o charakterze danego wnętrza. Jak widać urządzenie łazienki wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnych kwestii. Żadna z nich nie powinna być pominięta.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *