Jeśli masz w planach zakup mieszkania czy innego rodzaju nieruchomości z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę jak trudne to i odpowiedzialne zadanie. Wszak kupno mieszkania wiąże się z wydaniem ogromnej kwoty pieniężnej. Nierzadko konieczne staje się wzięcie kredytu na mieszkanie, tak zwanego kredytu hipotecznego. I właśnie o formalnościach i warunkach jakie trzeba spełnić by ubiegać się o kredyt hipoteczny będzie dalsza część tego artykułu.

Mieszkanie w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu to nie lada wydatek. Szczególnie nowe apartamenty w ścisłym centrum miasta kosztują nawet 10 tys. zł. za metr kwadratowy. Tutaj jednak z pomocą, przynajmniej tym którzy spełnią określone warunki, przyjdą banki i możliwość wzięcia kredytu.

Czego oczekiwać po spotkaniu kredytowym? Pierwsze i zasadnicze pytanie dotyczyć będą naszych zarobków i ilości osób jakie mamy na utrzymaniu. Często okazuje się bowiem, że mimo iż zarabiamy nieźle to jednak mamy na przykład wielodzietną rodzinę na utrzymaniu i nasze zarobki trzeba przykładowo podzielić przez pięć. Wtedy suma ta staje się mniej imponująca a nasza zdolność kredytowa niska. Kolejny aspekt jakiego nie omieszka sprawdzić bank jest nasz wiek. Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że kredyt hipoteczny udzielany jest na 25 lat. Z tego też powodu osoby po pięćdziesiątce będą miały nikłe szanse na uzyskanie kredytu na mieszkanie. Ostatnią już kwestią na jaką musimy być przygotowani odwiedzając bank to pytanie o nasze wcześniejsze zobowiązania kredytowe. Jeśli bowiem mamy już na koncie jakiś kredyt, który aktualnie spłacamy nasza zdolność kredytowa automatycznie zmaleje.

Nowe mieszkania, czy domy Kraków i inne wielkie miasta oferują w wysokich cenach. Szczególnie te położone w ścisłym centrum. Jeśli bank nie okaże się dla nas łaskawy i nie uda nam się zdobyć kredytu zawsze pozostaje nam poszukanie używanego mieszkania na obrzeżach miast co też ma swoje uroki.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *