Choroby reumatoidalne stanowią bardzo poważny problem dla każdego chorego. Bolące stawy, zesztywniałe ręce, palce, a czasem nawet wynikające z tego deformacje kończyn. To wszystko poważne dolegliwości wynikające z różnych chorób reumatoidalnych. Dlatego też, tak ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć prawidłowe leczenie. Warto jednak też zapobiegać, szczególnie osobom starszym, które będą na choroby reumatoidalne bardziej podatne, poprzez stosowanie odpowiednich suplementów diety, które pozwolą na skuteczne leczenie chorób, oraz wypracują w organizmie systemy obronne, dzięki którym choroby reumatoidalne będą mniej groźne w przyszłości.

Peobon na Reumatoidalne Zapalnie Stawów (RZS)

Jednym z bardziej skutecznych suplementów diety na RZS okazuje się być Peobon, zawierający w sobie ekstrakt z korzenia piwonii białej. Piwonia to roślina należąca do rodziny piwoniowa tych będąca zarazem jedynym jej rodzajem. Należą to niej około 33 gatunki pochodzące głównie z Europy i Azji o umiarkowanym klimacie. Lecznicze właściwości piwonii białej odkryto już dawno, niemniej jednak dopiero w ostatnich latach przeprowadzono odpowiednie badania kliniczne mogące potwierdzić te teorie. W finansowanym przez Narodową Fundację Medycyny Naturalnej Chin badaniu przebadano około 450 osób z RZS. Badanie polegało na porównaniu działania korzenia piwonii białej z Metotreksatem (https://pl.wikipedia.org/wiki/Metotreksat), który dotychczas uważany był za zadecydowanie najlepszy i najskuteczniejszy lek stosowany w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Obie substancje podawano chorym przez 12 tygodni, a na koniec sprawdzono wyniku. Okazało się iż w przypadku metotreksatu, skuteczność leczenia wyniosła 81,7%, zaś w przypadku ekstraktu z korzenia piwonii białej, ukształtowała się ona na poziomie 71,7%, a więc niewiele mniejszym.

Pozostałe właściwości korzenia piwonii białej.

Oczywiście od razu musimy powiedzieć, iż piwonia biała została także przebadana pod wieloma innymi kątami leczenia różnorodnych chorób i dolegliwości. Jej stosowanie korzystnie wpłynęło na stan zdrowia ludzi z układowym toczniem rumieniowatym, zespołem Sjogrena, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, oraz w przewlekłej pokrzywce. Można więc powiedzieć, iż jest to roślina zapewniająca nam bardzo korzystne działanie w wielu chorobach o charakterze reumatoidalnym, a co za tym idzie, stosowanie suplementów diety z ekstraktem z korzenia piwonii białej, będzie bardzo pożyteczne dla naszego organizmu. tym bardziej, iż preparaty takie nie należą do wyjątkowo kosztownych i są ogólno dostępne w wielu rodzimych sklepach zielarskich. Warto wiec wykorzystać właściwości ekstraktu z korzenia piwonii białej, aby osiągnąć lepszy stan zdrowia i zabezpieczyć się przed ewentualnym atakiem chorób o charakterze reumatoidalnym i sięgnąć na przykład po Peobon.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *