Okres lata to przede wszystkim okres wzmożonej aktywności turystycznej. Okres w którym zdecydowana większość z nas planuje swój urlop a czasie jego trwania wyjazd do jednej z licznych miejscowości wypoczynkowych, celem zaznania spokoju, relaksu i wypoczynku od codziennej pracy. Wielu z nas też, decyduje się na letnie wyjazdy w góry, bowiem jest to opcja wręcz idealna dla wszystkich tych, którzy uwielbiają podziwiać przepiękne krajobrazy oraz oddychać świeżym górskim powietrzem. Szczerze powiedziawszy, taka opcja byłaby dobra dla każdego z nas, bowiem zapewnić może odpowiedni wypoczynek w swoich najlepszych, aktywnych formach, co zawsze korzystnie będzie wpływać na stan ciała oraz ducha. Dlatego też wyjazd w góry, na przykład do Szczyrku, to bardzo dobre wakacyjne rozwiązanie, które koniecznie należy wziąć pod uwagę planując swój urlop.

Wakacje w Szczyrku.

Przede wszystkim musimy tutaj sobie powiedzieć nieco więcej na temat atrakcji turystycznych w Szczyrku w sezonie letnim, a jest ich dość sporo, i jeden urlop letni to z całą pewnością za mało aby zobaczyć wszystko to warto zobaczyć i udać się wszędzie tam, gdzie warto. Przede wszystkim mamy tutaj liczne szczyty górskie, które warto zdobyć, nie tylko dla samej satysfakcji osiągnięcia, ale także dla przepięknych, zapierających dech w piersiach widoków, rozpościerających się z każdego zdobytego szczytu, jak również z wielu punktów na trasie do szczytu. Góry przecież słyną przede wszystkim z tego, iż można tutaj podziwiać przepiękne panoramy i niesamowite wręcz zjawiska atmosferyczne. Oczywiście mamy także liczne zabytki kultury i sztuki, które warto odwiedzić, a do najważniejszych należą:

  • Sanktuarium Maryjne w Szczyrku „Na Górce”.
  • Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła z lat 1797-1800, przebudowany w 1935 r. Kościół znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
  • Jaskinie: Lodowa, Salmopolska, Malinowska, w Klimczoku.
  • Kompleks skoczni narciarskich Skalite.
  • Kompleks skoczni narciarskich Biła.

Jednym słowem jest co obejrzeć i zwiedzać. Oczywiście nie są to wszystkie miejsca w Szczyrku zasługujące na naszą uwagę, a tylko te najważniejsze, wymieniane przez wszystkie serwisy i poradniki opisujące tę przepiękną miejscowość. Tak więc, wakacje w Szczyrku, w górach, to bardzo dobre rozwiązanie na letni okres urlopowy, wobec czego warto tutaj pamiętać o tej opcji, zanim podejmiemy jakiekolwiek inne decyzje.

Gdzie się zatrzymać?

W szczyrku znajdziemy bardzo dużo ośrodków wypoczynkowych, hoteli, hosteli, czy też gospodarstw agroturystycznych, w których będziemy mogli się zatrzymać, w zależności od naszych upodobań i możliwości finansowych. Jednym zaś z najlepszych rozwiązań dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę i komfort będzie spędzenie urlopu w hotelu Elbrus, w samym centrum Szczyrku. W tym jednak przypadku, warto także dużo wcześniej zajrzeć na stronę internetową hotel-elbrus.pl, na której będziemy mogli znaleźć wszelkie niezbędne do prawidłowego zaplanowania pobytu informacje, jak również natrafić na ciekawe oferty promocyjne, które zapewnią nam o wiele bardziej przystępny poziom cenowy naszego pobytu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *