Zielarstwo i ziołolecznictwo to dwie bardzo potężne, a tak mało doceniane gałęzie przemysłu. Gdyby chcieć się bardziej wgłębić w to zagadnienie, okazuje się, że niepozorne roślinki, jakie często depczemy chodząc boso po łąkach, mają bardzo silne działanie medyczne, uzdrawiające czy upiększające, a nawet trujące. Wiedza o zielarstwie i ziołolecznictwie jest przepotężna, a umiejętne stosowanie wyciągów z roślin w różnej postaci może utrzymać nas w zdrowiu przez długie lata, a naszemu portfelowi nie będzie groziła ruina.

Pamiętajmy, że w większości leków aptecznych w składzie zawierają się naturalne preparaty. Rośliny maja bowiem bardzo silne soki o konkretnym działaniu, wywołujące pożądane skutki. Sęk w tym, że trzeba je odpowiednio przygotować i zażywać w ściśle określony sposób, by wywarły pożądane efekty. Producenci kosmetyków naturalnych doskonale wiedzą, że najlepsze właściwości upiększające, rozjaśniające czy przyciemniające mają konkretne rośliny. Dodają więc wyciągi z nich do swoich kosmetyków, by kobiety mogły w naturalny sposób wspierać swoją urodę.

kosmetyki9

Kosmetyki na bazie ziół to na przykład szampony i odżywki, które wzmacniają strukturę włosa, nadają mu miękkość albo zapobiegają przetłuszczaniu. Najróżniejsze kremy zawierające naturalne składniki są bardzo popularne wśród kobiet. Panuje obecnie trend na kosmetyki ekologiczne, i każdy szanujący się producent kosmetyków podąża tym tropem, oferując coraz to bardziej udoskonalone formuły kosmetyków zawierające coraz mniejsze stężenie składników sztucznych.

Chemia od zawsze sprzyjała człowiekowi w różnych branżach, jednak w przypadku kosmetyków do pielęgnacji ciała ich działanie bywa wątpliwe. Doraźnie kosmetyki sztuczne rzeczywiście dają upragnione efekty puszystych czy bardziej gładkich włosów, jednak długotrwałe narażanie włosów na działanie chemii doprowadza do ich niszczenia. zioła i rośliny mają z kolei nieco mniej spektakularne działanie, jednak ich długotrwałe stosowanie nie tylko nie przynosi włosom czy skórze szkody, ale wręcz przeciwnie, upiększa je i polepsza ich stan.

naurtalne

Dziś coraz więcej jest sklepów z kosmetykami naturalnymi, w których można nabyć drogie, ale bardzo przyjemne w zapachu, stuprocentowo naturalne mydła, tworzone z naturalnej gliceryny i ekstraktów z ziół.

Można w nich kupić drogie olejki roślinne służące do bezpośredniej pielęgnacji skóry lub włosów, mające natychmiastowe upiększające działanie. Generalnie zaleca się stosowanie naturalnych kosmetyków nawet u niemowląt, ponieważ zioła rzadko kiedy uczulają!

 

Artykuł powstał przy współpracy z

elfa-pharm logo

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *