W dzisiejszych czasach nie dość, że coraz trudniej znaleźć pracę to jeszcze trudniej jest się w niej utrzymać. Czasy, kiedy to byliśmy pewni swojego stanowiska i mogliśmy spokojnie pracować i robić plany na przyszłość, ponieważ mieliśmy zagwarantowaną pracę na długie lata, dawno minęły.

 

Można już śmiało powiedzieć, że raczej bezpowrotnie – jak się okazuje, w mediach jest o tym cicho, i choć to fakt to nikt nie mówi, o tym, że żadne studia nie są gwarancją żadnej pracy, a już na pewno nie godnego życia. Co w takim razie czeka ludzi, którzy wybrali inną drogę niż wszyscy i nie poszli na studia? Część z nich zarabia na swojej pasji, co jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, ale co z pozostałą częścią. Większość pewnie będzie pracowała anormalną liczbę godzin gdzieś na kasie w jakimś hipermarkecie. Jednak nie wszystko stracone, ponieważ od wielu lat z powodzeniem zatrudniane są osoby, które potrafią jeździć wózkami widłowymi. Takie osoby są wręcz potrzebne, gdyż zapotrzebowanie na rynku rośnie, konsumpcjonizm wspina się na wyżyny, a nowe magazyny rosną jak grzyby po deszczu.

platforma3

Oczywiście, aby móc przyjąć się do takiego zakładu czy magazynu – oprócz umiejętności jazdy takim sprzętem koniecznie musimy mieć odpowiedni certyfikat, a co za tym idzie ukończone szkolenie. Które nie jest bardzo długie i uciążliwe, praktycznie każdy może go skończyć bez większych problemów. Wystarczy systematyczna praca i chęć nauki. Kurs hds nie jest też drogi i już po pierwszych dwóch miesiącach pracy powinien nam się o zwrócić i to tylko z oszczędności.

platforma4
Pozostałe warunki podjęcia pracy na tym stanowisku – to przynajmniej przeciętna sprawność fizyczna tak, abyśmy mogli od czasu do czasu cokolwiek na magazynie przesunąć. Kurs wózki widłowe odbywa się zazwyczaj poprzez urząd pracy w naszej gminie czy powiecie, ale nie tylko. Także problemu, aby zapisać się na takie szkolenie, nie powinniśmy uświadczyć. Ważną rzeczą jest to, że podczas trwania kurs podesty ruchome nabywamy także cennych umiejętności, nie tylko teoretycznych, ale przede wszystkim praktycznych i dlatego nieważne czy umiemy jeździć. Właśnie po to został stworzony tego typu kurs. Nawet gdy byliśmy na takim stanowisku przez dwadzieścia lat, to odnawiając certyfikat, sami łapiemy się na złych nawykach, które w skutkach mogą okazać się tragiczne. Warto pamiętać o bezpieczeństwie wykonując prace magazynowe, szczególne uważać trzeba na osoby znajdujące się poza kabiną, gdyż oczywiście my w środku jesteśmy bezpieczni. Jeżeli nie możesz znaleźć pracy i chciałbyś spróbować swoich sił, nie czekaj!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *