Wymiana drzwi zewnętrznych w naszym domu jednorodzinnym to bardzo ważna kwestia, której należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż dobre drzwi będą gwarantować nam wysoki poziom bezpieczeństwa w domu. Dlatego też, jedną z kluczowych kwestii będą tutaj ich zabezpieczenia antywłamaniowe. Pozwolą nam poczuć się w swoim domy bardziej bezpiecznie i komfortowo. Ponadto, dzięki tego typu zabezpieczeniom, spełniającym, aktualnie obowiązujące standardy, będziemy mogli wykupić ubezpieczenie od włamania. Warto o tym pamiętać, bowiem w przypadku braku tego typu zabezpieczeń, niestety, żadna ubezpieczalnia nie sprzeda nam tego typu polisy.

Czym powinny się charakteryzować dobre drzwi zewnętrzne do domu?

Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, kwestia kluczową będą zabezpieczenia antywłamaniowe. Nowoczesne zamki i sztaby blokujące drzwi to podstawa. Oczywiście nie mniej istotny będzie mechanizm zabezpieczający przed próbą sforsowania zamków w drzwiach. Nowoczesne drzwi zewnętrzne będą posiadać już odpowiednie, niezbędne zabezpieczania, które pozwolą nam czuć się stosunkowo bezpiecznie w swoim własnym domu jednorodzinnym.

Warto zwrócić także uwagę na kwestię izolacji termicznej nowych drzwi zewnętrznych. Jest to w wielu przypadkach kwestia niesamowicie wręcz istotna. Mamy tutaj na myśli głównie sytuację, kiedy w domu jednorodzinnym nie mamy pomieszczenia wiatrołapu, który byłby skutecznie zatrzymywał zimno z zewnątrz. W takich sytuacjach, dobre drzwi zewnętrzne o odpowiedniej izolacji termicznej, będą wręcz niezastąpione.

Drzwi drewniane czy z PCV?

Ostatecznie trzeba będzie jeszcze podjąć decyzję co do materiału, z jakiego powinny być nasze drzwi wykonane. Do naszej dyspozycji pozostają trzy podstawowe materiały, czyli PCV, drewno oraz stal. W przypadku każdych drzwi dodatkowo dochodzi jeszcze jaką warstwa ocieplenia, na przykład pianki poliuretanowej czy też ze styropianu. Obecnie zdecydowanie najbardziej popularne są drzwi metalowe z dodatkowymi warstwami ocieplenia. Pozostałe zaś drzwi zewnętrzne PCV i drewniane charakteryzują się nieco mniejszym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Wynika to głównie z faktu tego, iż jednak drzwi stalowe z wypełnieniem ocieplającym, będą w stanie o wiele lepiej zabezpieczyć nasz dom nie tylko przed zimnem, ale także przez ewentualnymi włamaniami. Tutaj bowiem będziemy mieć do czynienia ze stalowym stelażem wewnętrznym, do którego mocowane będą wszystkie systemy zabezpieczeń oraz sztaby wewnętrzne. Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż drzwi zewnętrzne PCV i drewniane, raczej nie będą sprawdzać się w naszych prywatnych domach jednorodzinnych. Tutaj najlepsze i zarazem najbardziej bezpieczne będą drzwi stalowe z odpowiednimi zabezpieczeniami. Przecież każdy z nas chciałby się w swoim domu czuć jak najbardziej bezpiecznie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *