Ultrasonografia dopplerowska, to badanie, podczas którego fale ultradźwiękowe odbijają się od ośrodka, czyli przepływającej krwi. Osoba przeprowadzająca badanie otrzymuje komunikat zwrotny, w postaci obrazu na monitorze. Badanie jest bezbolesne, a jednocześnie pozwala ustalić wiele niepokojących schorzeń oraz nieprawidłowości.
Aparat USG posiada specjalistyczną sondę do przeprowadzania badania, która odbiera oraz wysyła fale ultradźwiękowe oraz monitor, na którym pojawia się obraz powstały na skutek zmiany impulsów. Podczas badania USG lekarz może sprawdzić zarówno przepływy krwi, w przypadku gdy bada tętnice lub żyły, a nawet dokonać pomiarów dziecka podczas badania kobiet ciężarnych.

Aparat Acuson, to sprzęt bardzo nowoczesny, który pozwala na przeprowadzanie nie tylko podstawowych, lecz także bardzo szczegółowych i skomplikowanych badań. Obraz powstały na aparacie jest bardzo wyraźny, szumy i zakłócenia zostały zredukowane do minimum. Aparat umożliwia wykorzystanie wielu funkcji, których nie oferują konkurencyjne urządzenia. Możliwość wykonania badania 4D, to zwiększenie szans na wykrycie wszelkich nieprawidłowości płodu, dokładne sprawdzenie rozwoju nienarodzonego dziecka, a także zwiększenie szansy na szybką reakcję po wykryciu wad. Nowoczesny aparat Acuson, przenosi rodziców i lekarza do innego świata, przenosi ich do rzeczywistości, w której znajduje się nienarodzone dziecko, a które ukradkiem mogą podglądać.

Dziś, nie potrzeba już drukować każdego badania, przechowywać poszczególnych zdjęć. Wszystko może zostać zapisane w pamięci urządzenia, dzięki czemu, w krótkim czasie można dotrzeć do badań poszczególnych osób.
Rozwój medycyny i technologii oraz wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń, to zwiększanie szansy na szybkie rozpoznanie wad i chorób oraz podjęcie skutecznego leczenia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *