Prawidłowo realizowane odwodnienia na placu budowy, to w wielu przypadkach kluczowy element realizacji robót budowlanych. Bardzo często dochodzi bowiem do sytuacji, w których wykopy budowlane zostają całkowicie zalane, czy to wskutek nagłych opadów atmosferycznych, czy też w wyniku uszkodzenia linii wodociągowych i kanalizacyjnych. W takich sytuacjach, należy przeprowadzać odwodnienia, przy zastosowaniu odpowiednio dobranej pompy zatapialnej. Aby jednak odwodnienia na placu budowy, mogły być realizowane skutecznie i efektywnie, trzeba będzie uwzględnić szereg istotnych kwestii przy doborze właściwej pompy. Jest to zdecydowanie najważniejsza kwestia, przekładająca się na efektywność odwadniania.

Jaką pompą realizować odwodnienia na placu budowy?

Aby odwodnienia na placu budowy mogły być realizowane skutecznie i efektywnie, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowy wybór pompy zatapialnej. Wymagać to będzie uwzględnienia wielu czynników. Przede wszystkim musimy określić następujące kwestie:

  • Rodzaj pompowanego medium – istotną kwestią jest to, czy mamy do czynienia z wodą czystą (bardzo rzadko), zabrudzoną (najczęściej), czy też ściekami (często).
  • Rodzaj zanieczyszczeń pompowanego medium – trzeba ustalić, czy pompowane medium zawiera czynniki ścierne, ciała stałe czy też zawiera substancje chemiczne, mogące powodować na przykład korodowanie elementów pompy.
  • Głębokość wykopów – aby odwodnienia na placu budowy mogły być efektywne, pompa zastosowana w danym przypadku, musi być w stanie zagwarantować odpowiedni poziom wysokości podnoszenia.
  • Ilość wody zalegającej w wykopach – będzie determinować dobór pompy pod względem wydajności. Tak, aby odwodnienia na placu budowy, były nie tylko efektywne, ale także nie zajmowały zbyt dużo czasu.

Widzimy więc, iż dobór odpowiedniej pompy nie jest wcale taki prosty. Trzeba będzie poświęcić temu zadaniu trochę czasu, aby osiągnąć efektywność, szybki czas odwadniania i jak najniższe koszty eksploatacyjne.

Dobór właściwej pompy zatapialnej.

Jeśli więc określimy wszystkie czynniki, determinujące wybór pompy, nie powinniśmy mieć z tym później większego problemu. Jeśli pompa będzie spełniać nasze wymagania, to odwodnienia na placu budowy, będą realizowane sprawnie, szybko, wydajnie i przystępnie cenowo.

W zakresie pomp uniwersalnych, sprawdzających się w wielu zastosowaniach, warto zwrócić uwagę na pompy dostarczane przez firmę Tsurumi. W tym przypadku, pompy zatapialne Tsurumi do odwodnień na budowie będą jednymi z najlepszych, dostępnych obecnie na rynku. W zdecydowanej większości przypadków, Pompy dostarczane przez tego producenta, zapewnią nam, iż odwodnienia na placu budowy będziemy mogli realizować bez jakichkolwiek przeszkód.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz ujmując, odwodnienia na placu budowy, będą więc wymagać od nas prawidłowego doboru pompy względem konkretnych warunków prowadzenia odwadniania. Uwzględnienie najważniejszych czynników, pozwoli nam dobrać pompę idealnie sprawdzającą się w danym zastosowaniu. To zaś, jest w tym przypadku kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *