Profesjonalne utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV jest obecnie jednym z bardziej popularnych rozwiązań w tym zakresie. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV, jest o wiele bardziej efektywnym rozwiązaniem. Pozwala na osiągnięcie pełnego utwardzenia w czasie nawet kilkunastu sekund, co w porównaniu z godzinami klasycznego utwardzania jest efektem bezapelacyjnie lepszym. Poza tym, spoiny utwardzone w ten sposób nie są w niczym gorsze od tych, utwardzanych w standardowy sposób. Dlatego też, technologia ta, staje się coraz bardziej popularna, a co ważne, stale pojawiają się nowe technologie, pozwalające poszerzać zakres jej stosowania.

Jakie korzyści zapewnia nam utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV?

Tak jak już wspomnieliśmy, utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV, przynosi nam konkretne korzyści, dla których warto w tego typu technologie inwestować. Przede wszystkim, wspomnieliśmy już o znacznym skróceniu czasu utwardzania spoiny. Osiągnięcie pełni właściwości spoiny klejowej w czasie zaledwie kilkunastu sekund jest wynikiem niesamowicie dobrym. Poza tym, spoiny utwardzone w ten sposób są tak samo wytrzymałe i odporne jak spoiny utwardzane w standardowy sposób. Warto także podkreślić, iż koszt utwardzenia spoiny nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym. W zasadzie można powiedzieć, iż przy odpowiednim podejściu jest nawet niższy, bowiem przeliczyć trzeba nie tylko same koszty, ponoszone przed firmę, ale także i oszczędności związane z szybszym wytworzeniem produktu i nie zajmowaniem przez niego miejsca na hali produkcyjnej.

Jak wdrożyć tego typu technologię na linii produkcyjnej?

Ciekawym jest tutaj także to, iż utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV, możemy wykorzystywać także na liniach produkcyjnych. Dzięki szybkiemu czasowi utwardzania, możemy tę technologię wykorzystywać nawet w bardzo szybkich procesach produkcyjnych. Oczywiście trzeba będzie zainwestować w odpowiednie promienniki typu UV które będą realizować proces utwardzania spoin. Jest to jednak inwestycja raczej jednorazowa. Potem trzeba będzie jedynie dbać o serwisowanie lamp UV, które zapewniają proces naświetlania i utwardzania spoin klejowych.
Co ważne, możemy wdrożyć zarówno urządzenia UV, utwardzające pojedynczą spoinę, jak i duże piece UV, gdzie możliwe jest zbiorcze, utwardzanie spoin klejowych w wielu produktach jednocześnie. Wszystko w zależności od potrzeb i wymagań danego procesu produkcyjnego.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV to technologia ze wszech miar korzystna. Jej wdrożenie możliwe jest praktycznie w każdym procesie produkcyjnym, nawet tym najszybszym, spoiny klejowe powstałe przy ich utwardzaniu promieniowaniem UV są tak samo wytrzymałe i odporne co spoiny utwardzane w standardowych warunkach. Jednym słowem, trzeba powiedzieć, iż utwardzanie spoin klejowych promieniowaniem UV, to pewna przyszłość wykonywania połączeń klejowych w wielu branżach przemysłowo produkcyjnych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *