O tym, że stan polskiej służby zdrowia jest, mówiąc delikatnie, nienajlepszy, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Oczywiście chodzi tu o państwową służbę zdrowia. Każdy na własnej skórze chyba doświadczył jej wad, a jeśli nie to, w mediach co chwilę słychać o rozmaitych anomaliach. Długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, długie kolejki, zadłużone szpitale, to częste obrazki.


Sytuację ratują niepubliczne, czyli prywatne, przychodnie, kliniki i gabinety. W tego typu placówkach oferowany jest już coraz szerszy zakres usług medycznych, a te które znajdują się w ofercie stoją zazwyczaj na o wiele wyższym poziomie. Niepubliczna służba zdrowia to nie tylko opieka medyczna wysokiej jakości, ale też brak niedogodności opisanych wyżej. Wiele z nich przyjmuje też pacjentów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli tak nie jest usługi są dostępne za opłatą lub w ramach ubezpieczeń prywatnych.

Oferta wielu niepublicznych placówek służby zdrowia adresowana jest do dzieci oraz kobiet w ciąży. Wiele kobiet i matek w ciąży woli oddać siebie lub swoje dziecko pod opiekę lekarzy niepublicznej służby zdrowia, licząc na większa fachowość i lepszą jakość usług. Prywatne kliniki położnicze oferują pełną opiekę położniczą w trakcie całej ciąży. Wiele z nich oferuje nowość na polskim rynku, jaką jest zdalna opieka położnicza oferowana kobietom w ciąży. Polega ona na tym, że pacjentka może samodzielnie w domu wykonywać część badań kontrolnych, a lekarz ma dostęp do wyników, które są przesyłane przez internet. Dzięki temu kobiety w ciąży czują się pewniej i bezpieczniej, wiedząc że w razie potrzeby mogą liczyć na szybką reakcję lekarza.
Opieka pediatryczna będzie z kolie potrzebna po narodzeniu dziecka. Nowoczesne usługi z zakresu pediatrii też oczywiście są dostępne w ofercie prywatnych placówek opieki medycznej. Zakres usług jest bardzo duży, skierowany zarówno do dzieci chorych, jak i zdrowych. Szczególnie duża jest oferta działań profilaktycznych. Wśród nich warte polecenia są szczepienia dla dziecka od różnego rodzaju chorób. Choć o szczepieniach jest ostatnio bardzo głośno, szczególnie ze strony przeciwników, to wiarygodne badania naukowe nie potwierdzają argumentów wysuwanych przez przeciwników szczepień. W prywatnych klinikach lekarz prowadzący opracuje kalendarz szczepień przeciw śwince, różyczce i odrze czy jeszcze innym chorobom.
Decydując się na korzystanie z oferty prywatnych placówek służby zdrowia otrzymujemy gwarancję lepszych efektów i większego zadowolenia z usług. A to przekłada się na stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *