Wykorzystanie poddasza użytkowego w domach jednorodzinnych to bardzo dobre rozwiązanie na ograniczenie kosztów budowy przy jednoczesnym zysku na przestrzeni użytkowej. W końcu wykonując poddasze użytkowe nie musimy wznosić wielkich ścian, a jednocześnie zyskujemy sporo metrów przestrzeni. Co prawda przy samych ścianach, tam gdzie zaczyna się już dach budynku, pomieszczenia będą niskie, niemniej jednak przy odpowiednim podejściu aranżacyjnym, tego typu problemy można łatwo rozwiązać. Bardzo ważną kwestią będą tutaj jednak okna dachowe, bez których Trudo w ogóle wyobrazić sobie poprawną i komfortową eksploatację pomieszczeń na poddaszu użytkowym.

Dobór okien dachowych do pomieszczeń na poddaszu użytkowym.

Prawidłowy dobór okien dachowych do pomieszczeń na poddaszu użytkowym, będzie zapewniać nam przede wszystkim prawidłowe ich nasłonecznienie. Jest to bardzo ważne, bowiem trudno sobie przecież wyobrazić jakiekolwiek pomieszczenia codziennego użytku bez dostępu do światła dziennego. W tym jednak przypadku, nie musimy wcale inwestować w tak samo duże okna, jak ma to miejsce w normalnych pomieszczeniach. Tutaj bowiem przy mniejszej powierzchni okna, z racji jego usytuowania, dostarczymy sobie wystarczająco dużo światła. W zasadzie, można nawet przyjąć założenie, iż okno dachowe może być o 50% mniejsze niż okno ścienne a dostarczy nam takiej samej ilości światła. Bardzo ważne będzie jednak to, aby okna dachowe spełniały odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Powinny posiadać odpowiednie systemy zabezpieczające okna przed wypadnięciem z ramy w trakcie jego otwierania i zamykania. Wiadomo, iż obecnie okna z PCV charakteryzują się stosunkowo dużą wagą, toteż odpowiednie siłowniki, czy też inne zabezpieczenia będą tutaj kwestią nadrzędną. Musimy wybrać takie okna, które będą dla nas w stu procentach bezpieczne w toku codziennej ich eksploatacji.

Zakup i montaż odpowiednich okien dachowych.

Stosunkowo istotną kwestią będzie także sam zakup okien dachowych. Musimy pamiętać o tym, iż nie wszystkie okna dachowe dostępne w Bielsku Białej będą spełniać najważniejsze wymagania. Musimy przecież zwrócić uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła U, czy też na współczynnik przepuszczalności energii cieplnej g, aby gwarantowały nam jak najniższe koszty związane z ogrzewaniem pomieszczeń na poddaszu użytkowym. Istotną kwestią będzie także ich estetyka, o czym niestety bardzo wielu inwestorów regularnie zapomina. Ostatecznie, najważniejszą kwestią będzie tutaj prawidłowy montaż okien dachowych. Będzie to wpływać przede wszystkim na bezpieczeństwa. W końcu okna dachowe będą montowane bezpośrednio w połaci dachowej, a to niesie za sobą zagrożenia związane z przeciekami w wyniku opadów atmosferycznych. Jednym słowem trzeba tutaj postarać się o to, aby okna dachowe były zamontowane profesjonalnie, zgodnie z wszystkimi obecnie obowiązującymi wymaganiami technicznymi w tym zakresie. Tylko w taki sposób, osiągniemy pełny poziom bezpieczeństwa a przy tym wysoki komfort eksploatacji pomieszczeń na poddaszu użytkowym.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *