Na czym polega elektrostymulacja mięśni i jakich spodziewać się efektów po takim zabiegu? Otóż elektrostymulacja mięśni, znana jako EMS (skrót od angielskiego Electrical Muscle Stimulation) to nowoczesna technologia wykorzystywana przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych dla osiągnięcia szybszych efektów.

Ta innowacyjna technika, bo z całą pewnością za taką można ją uznać, polega na podłączeniu osoby trenującej do specjalnego stroju, w którym znajdują się elektrody. Pomagają one mózgowi przesyłać impulsy elektryczne do mięśni, dzięki czemu są one bardziej skuteczne.

Dlaczego warto wybrać elektrostymulację? Przed rozpoczęciem elektrostymulacji, w gabinecie oferującym taką usługę, wykwalifikowana osoba przygotuje analizę i ułoży harmonogram dopasowany do efektów, które mamy na celu osiągnąć. Elektrostymulacja pozwala w bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia sposób pracować nad swoją sylwetką.

Elektrostymulacja w INNmed Poznań wykorzystywana jest zarówno przy odchudzaniu jak i budowaniu tkanki mięśniowej, ale też jako rehabilitacja na przykład po złamaniu kończyny, kiedy niezbędne jest szybsze pobudzenie mięśni po kilkutygodniowym ich zastoju. Impulsy wysyłane przez urządzenie mają dokładnie takie same parametry jak te, wysyłane przez nasz mózg, dlatego elektrostymulacja mięśni nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Dodatkową zaletą są niewątpliwie szybko zauważalne efekty, jednorazowa elektrostymulacja mięśni trwa mniej niż pół godziny i wystarczy wykonywać ją raz w tygodniu, a przy tym efekty są zauważalne trzy razy szybciej niż przy wykonywaniu tradycyjnego treningu. Dodatkowo elektrostymulacja mięśni pozwala uniknąć zaawansowanych ćwiczeń, co minimalizuje ryzyko kontuzji nawet w przypadku osób, które dopiero zaczynają uprawiać sport.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *