Proces lakierniczy w warsztatach przemysłowych powinien być w jak największym zakresie ustabilizowany, aby dzięki temu możliwe było osiąganie dobrych jakościowo efektów pracy warsztatu. W tym celu niezbędne będą pewne inwestycje. Przede wszystkim w wewnętrzną, dodatkową kabinę lakierniczą, która zagwarantuje podniesienie parametrów jakości przebiegu procesu lakierniczego. Do tego warto także zainwestować w odpowiednie systemy oczyszczenia powietrza wewnętrznego w warsztacie, aby dzięki temu zminimalizować ryzyko przedostawania się zanieczyszczeń do przestrzeni roboczej, bowiem będzie to negatywnie wpływać na przebieg całego procesu, czego przecież chcemy za wszelką cenę uniknąć.

Wybór odpowiedniej kabiny lakierniczej.

Zanim przejdziemy do zakupu kabiny lakierniczej, warto pamiętać o tym, aby starannie określić swoje wymagania co do samej kabiny. W zależności od posiadanego wyposażenia warsztatowego, będziemy tutaj potrzebowali albo kabiny z niezależną sprężarką i niezależną filtracją powietrza, lub tez kabiny bez tych systemów z możliwością podłączenia pod systemy warsztatowe. Niemniej jednak w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kabinę z własnymi systemami, co pozwoli nam w wyraźny sposób podnieść czystość atmosfery wewnętrznej w kabinie, a to przekładać się będzie na jakość realizowanych prac lakierniczych. bardzo ważnym aspektem będzie także zaopatrzenie się w dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej, którego zadaniem będzie przechwytywanie wszystkich unoszących się wewnątrz zanieczyszczeń, które mogłyby przedostawać się do strefy roboczej. Dzięki takiemu podejściu będziemy mogli efektywnie i skutecznie podnosić poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Filtracja powietrza doprowadzanego do pomieszczeń warsztatowych.

Bardzo ważnym aspektem stabilizacji procesu lakierniczego, będzie także zapewnienie oczyszczenia powietrza doprowadzanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych z zewnętrz. Tutaj oczywiście będziemy mieć do czynienia z systemem centrali nawiewno wywiewnej, gdzie na przewodach powietrznych będą zainstalowane odpowiednio dobrane filtry kieszeniowe przechwytujące wszystkie zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego, jak również zanieczyszczenia chemiczne powstające wewnątrz, które należy przechwycić przed ich wydostaniem się na zewnątrz. Generalnie rzecz ujmując, odpowiednie podejście do kwestii filtracji powietrza będzie tutaj wpływać bardzo korzystnie na stabilizację procesu lakierniczego, wobec czego nie powinniśmy na tym aspekcie szukać jakichkolwiek oszczędności. O wiele lepiej jest tutaj zainwestować spore pieniądze w system oczyszczania powietrza atmosferycznego przed jego dostarczeniem do wnętrza pomieszczeń warsztatowych, niż później szukać jakichkolwiek rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na poprawę wykonywanych prac lakierniczych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *