Telefon i szybki komunikat dawno niewidzianych znajomych: 'Będziemy za godzinę’. Te słowa mogą doprowadzić do prawdziwej rodzinnej tragedii, bo oto naszym oczom ukazują się porozrzucane skarpetki, zlew pełen naczyń, nierozpakowana zmywarka, ciuchy walające się po kanapie. Co robić? W dodatku lodówka prawie świeci pustkami. Konieczne jest opanowanie emocji i oddelegowanie zadań.

Niech mąż zajmie się pozbieraniem ubrań i wrzuceniem ich do szafy (w ciągu pół godziny na więcej sobie pozwolimy), starsze dziecko szybko wyślijmy do sklepu po przekąski. Co pozostaje pani domu? Upieczenie ciasta. Przepisy na ciasta znajdziemy właściwie bez żadnego problemu w internecie. Jest ich po prostu zatrzęsienie. W upalne dni możemy się pokusić o przepis na ciasta bez pieczenia. Te ostatnie są też wyjątkowo szybkie. Jeśli mamy do dyspozycji sprawny blender (czasem należy zmielić orzechy na spód ciasta), duży słoik masła orzechowego (do zlepienia masy) i chociaż odrobinę jogurtu i substancji zagęszczającej, to ciasta bez pieczenia mogą nam uratować wizytę. Wystarczy skleić spód, wylać stężonym jogurtem i posypać owocami z wierzchu.

Sprawdzone przepisy na ciasta z pewnością znajdziemy również w maminym zeszycie pełnym skarbów: ciasto ucierane (jedne z najszybszych), drożdżowe, biszkoptowe. Może również w tym zeszycie będą propozycje na ciasta bez pieczenia? Któż nie pamięta wspaniałego sernika na zimno po prostu serwowanego na biszkoptach? To wspomnienie naszego dzieciństwa.

Tak uzbrojeni w przekąski, możemy zająć się przelaniem wody do karafki i dodaniem do smaku kilku plasterków cytryny i pomarańczy, poczekać aż nasze ciasta bez pieczenia wystygną w lodówce, rozłożyć talerzyki… I oczywiście przebrać się i uczesać na wizytę gości. Będą pod wrażeniem i z pewnością zapytają o przepisy na ciasta.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *