Schody prowadzące na drugą kondygnację budynku, stanowią w każdym domu jednorodzinnym bardzo ważny element. Z reguły też, ich lokalizacja, sprawia, iż będą widoczne zaraz po przekroczeniu progu domu, a co za tym idzie, będą się rzucać w oczy. Dlatego też, powinny być one wykonane starannie i estetycznie, aby robić od samego progu dobre wrażenie. Jednym z rozwiązań na wybitnie estetyczne schody wewnętrzne, jest wykonanie ich z marmuru, który to materiał, wśród wszystkich kamieni naturalnych, stosowanych w budownictwie, jest zdecydowanie najbardziej estetycznym, ale także i najbardziej kosztownym.

Proces wykonania schodów z marmuru.

Niezależnie od tego, czy będziemy wykonywać schody marmurowe w toku budowy nowego domu, czy też zdecydujemy się na nie dopiero później, zawsze cały proces będzie tutaj wyglądać podobnie. W pierwszej kolejności, pracownicy zakładu kamieniarskiego przyjadą przeprowadzić obmiar wstępny i zaproponować nam rozwiązania kolorystyczne oraz stylistyczne. Musimy pamiętać, iż marmur występuje w kilku odmianach kolorystycznych, które różnią się od siebie poziomem estetyki, a także ceną. Następnym krokiem, tuż po ustaleniu szczegółów kolorystyki i estetyki wykonania, będzie przygotowanie płyt marmurowych na schody, co może potrwać do kilku tygodni. W końcu marmur, trzeba będzie sprowadzić, płyty schodowe przygotować, przyciąć na wymiar i oszlifować oraz wypolerować. Dopiero po kilku tygodniach, pracownicy przyjadą z gotowym materiałem na schody i przystąpią do montażu. Będzie to także dość czasochłonny i kosztowny etap, bowiem w tym przypadku pracownicy muszą zachować maksymalny poziom koncentracji uwagi przy montażu. Jakiekolwiek błędy i niedociągnięcia będą pociągać za sobą stosunkowo spore koszty, toteż nikt nie ma zamiaru niepotrzebnie ich ponosić.

Zalety wykonania schodów z marmuru.

Warto sobie tutaj także powiedzieć, iż eleganckie schody zrobione z marmuru, to nie tylko wysoki poziom estetyki, ale także wiele innych zalet. Dla przykładu powiedzmy sobie chociażby o ich wysokim poziomie wytrzymałości na przypadkowe uszkodzenia. Jakiekolwiek upuszczenie ciężkich przedmiotów, praktycznie nie będzie w stanie wyrządzić schodom żadnej szkody. Tak samo zresztą jak rozlanie jakichkolwiek płynów. Jest to naturalny kamień, a więc będzie charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości i odporności na wszelkiego rodzaju przypadkowe uszkodzenia. Szacuje się, iż dobrze wykonane schody marmurowe, będą z powodzeniem mogły być eksploatowane przez wiele lat. Z cała pewnością my już za swojej kadencji, nie będziemy musieli nic w tym zakresie robić, a bardzo prawdopodobne jest także to, że przyszłe pokolenia również nie będą musiały zajmować się kwestiami remontu schodów, czy też wykonywanie nowych. Jest to więc bardzo dobra inwestycja na wiele najbliższych lat, mimo, iż początkowo wydaje się być bardzo kosztowna. Jednakże w przeliczeniu na lata eksploatacji, jest to rozwiązaniem o wiele bardziej przystępnym cenowo, niż jakiekolwiek inne, stosowane w tym przypadku.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *