Pościel do wózka czy łóżeczka jest jednym z elementów wyprawki, którą trzeba skompletować za nim maleństwo przyjdzie na świat. Każdy kochający rodzic chce zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i jest świadomy, że w pierwszych miesiącach dziecko większość swojego czasu będzie spędzało otulone pościelą. Pościel dziecięca to przede wszystkim płaska poduszka, kołdra dla dziecka oraz prześcieradło.

W ofercie można znaleźć również ochraniacze na szczebelki do łóżeczka, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo chroniąc przed ryzykiem urazu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów pościeli, które różnią się miedzy sobą nie tylko kolorowymi wzorami ale również materiałami z jakich są wykonane. „Wybór kołdry dla dziecka tylko z pozoru wydaje się sprawą prostą i dla wielu rodziców jest nie lada wyzwaniem.” – mówi ekspert ze sklepu online Senna Sówka.

Pościel dla dziecka powinna zapewniać komfort wygodę ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego też ważne jest aby dokonując wyboru pościeli wybierać taką, która posiada atesty oraz jest antyalergiczna. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dziecko nie dostanie alergii a sama pościel nie będzie powodowała podrażnień. Idealna pościel dziecięca powinna pozwalać skórze oddychać jednocześnie pozwalając zachować odpowiednią temperaturę ciała, chroniąc przed wyziębieniem jaki i przegrzaniem.

Ważne jest również dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do wózka czy łóżeczka. Na rynku kołdry dla dziecka są dostępne w rozmiarach 90 x 120, 130 x 100 czy 160 x 200. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia sposobu wykonania kołdry. Warto zastanowić się nad pościelą pikowaną. Pościel pikowana jest ceniona przez wielu rodziców ze względu na swoją praktyczność. Przeszycia na kołdrze zapobiegają przemieszczaniu się wypełnienia pościeli zarówno w trakcie samego użytkowania jak i podczas prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *