Wyjazd na trekking to w ostatnich latach jedna z najbardziej popularnych form spędzania czasu urlopu, w całej Europie. Wpływ na to mają przede wszystkim prowadzone regularnie badania które wskazują, iż aktywny sposób spędzania wolnego czasu zapewnia nam lepszy poziom zdrowia. Oddala proces starzenia się oraz gwarantuje nam lepsze zdrowie do późnej starości. Jednym słowem w myśl zasady: „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, coraz większa liczba turystów decyduje się na aktywne formy wypoczynku. Trekking zaś jest jedną z najlepszych. Tym bardziej, iż obecnie można znaleźć liczne trekkingi z biurem podróży, co dla wielu stanowi znaczne ułatwienie w organizacji wyjazdu.

Czy warto wyjeżdżać na trekkingi z biurem podróży?

Oczywiście jest to pytanie z serii tych, na które wybitnie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim dlatego, iż trekkingi z biurem podróży mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego , czego tak naprawdę spodziewamy się po naszym wyjeździe na trekking, oraz jak bardzo jesteśmy w tym temacie doświadczeni.

Wady wyjazdu na trekking z biurem podróży:

  • Konieczność dostosowania się do wybranych tras przemarszu
  • Wyższe koszty całkowite wyprawy
  • Brak możliwości samodzielnego ustalania tras przejścia oraz wyboru zwiedzanych zabytków i odwiedzanych obiektów

Zalety wyjazdu na trekking z biurem podróży:

  • Brak trudności związanych z organizacją noclegów, przejazdów i wyżywienia
  • Całodobowa opieka przewodnika na trasie
  • Dostęp do lokalizacji dostępnych tylko dla grup zorganizowanych

Trzeba będzie więc przede wszystkim zadać sobie pytanie: czego oczekujemy od wyjazdu na trekking? A dopiero w zależności od udzielonych odpowiedzi, można będzie podejmować decyzję o tym czy wybierać się na trekkingi w biurem podróży, czy też lepiej organizować wyjazdy samodzielnie.

Przygotowanie do wyjazdu na trekking górski.

Bardzo ważną kwestią, wpływającą na nasze poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie trekkingu, jest poziom naszego przygotowania się o wyprawy. Musimy pamiętać, iż jedziemy w góry, a tam trzeba być zawsze odpowiednio przygotowanym. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na kwestie związane z niezbędnym ekwipunkiem. W przypadku wyjazdów organizowanych przez biura podróży, możemy liczyć na to, iż dostaniemy do ręki wykaz niezbędnych elementów naszego wyposażenia na konkretną wyprawę. Trzeba przyznać, iż dla początkujących jest to nieoceniona pomoc. Mogą oni po prostu wybrać się na zakupy i zakupić niezbędne elementy wyposażenia, bez konieczności samodzielnego główkowania w tym zakresie. A przecież należy podkreślić bardzo wyraźnie iż poziom naszego wyposażenia i przygotowania do wyprawy na trekking przekłada się wprost proporcjonalnie do poziomu bezpieczeństwa i komfortu jakie uda nam się na trasie utrzymać. Dlatego też jest to kwestia tak niezwykle ważna.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *