Stomatologia to interesująca gałąź medycyny, która nieustannie się rozwija. Co prawda obecnie pacjenci mogą wybierać w coraz większym gronie specjalistów, jednak nadal największą popularnością cieszą się ci, którzy są sprawdzeni i empatyczni. Profesjonalne podejście do pacjenta można zauważyć nie tylko w sposobie traktowania osoby przychodzącej na konsultację, ale również w poszerzaniu wiedzy przez lekarza.

Jest to warunkowane ustawą o kształceniu lekarzy i lekarzy dentystów, ale nie wszyscy się do tego stosują. A szkoda, bo stomatologia estetyczna powinna być coraz bardziej rozpowszechniona. Dlatego polecam zapoznać się z dostępnymi w jej zakresie zabiegami na stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/. Pacjenci mają szansę na uzyskanie wspaniałego uśmiechu, który będzie niemal identyczny jak naturalny. Ba, w bardzo wielu przypadkach będzie to nawet ładniejszy uśmiech niż ten, którym mógł się cieszyć pacjent wcześniej. W końcu wiele osób zmaga się z różnymi przebarwieniami, których nie można usunąć domowymi sposobami. W drogeriach jest mnóstwo past wybielających, które reklamują gwiazdy. Niestety większość z nich ma na zębach porcelanowe licówki, czyli specjalnie wykonane nakładki na zęby. Nijak ma się to ich naturalnych zębów. Pasty pomogą zlikwidować tylko najlżejsze osady, a czasami nawet osad z herbaty i kawy może być zbyt ciężki do wybielenia tym sposobem. Właśnie dlatego lepiej skonsultować się z lekarzem dentystą w celu wybrania odpowiedniego sposobu wybielania zębów.

Każda technika powinna być poprzedzona dokładnym oczyszczeniem z kamienia i osadu przez skaling i piaskowanie. Dzięki temu można pozbyć się przebarwień zewnętrznych, a następnie wykorzystać sposoby wybielania zewnętrznego domowego lub profesjonalnego mocniejszymi środkami wybielającymi. Najpopularniejszym jest nadtlenek mocznika, który nadaj się do wybielania zębów żywych oraz leczonych kanałowo nawet kilka lat wcześniej.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *