Kraków to miasto, w którym zamieszkanie na pewno warte jest rozpatrzenia. Drugie pod względem wielkości oraz zaludnienia stanowi swego rodzaju kompromis między rozwiniętą aglomeracją a klimatycznym miastem z tradycjami. Rynek nieruchomości w Krakowie rozwija się niezwykle prężnie. Okazuje się, że zakup mieszkania planują na tym obszarze najczęściej młode dwu- lub trzyosobowe rodziny. Taki wynik badań stanowi wskazówkę zarówno dla sprzedawców na rynku wtórnym, jak i dla deweloperów.

Małej i średniej wielkości nowe mieszkania Kraków oferuje najczęściej, bowiem cieszą się one największą popularnością. Jednak ogólnie rzecz biorąc mieszkania można tutaj podzielić na dwie kategorie. Mieszkania dostępne w najstarszych lub od dawna istniejących dzielnicach Krakowa oraz mieszkania nowe, najczęściej budowane w formie osiedli na przedmieściach miasta.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia najczęściej z klimatyczną przestrzenią utrzymaną w starym stylu, choć niekoniecznie ekstremalnie zaniedbaną. Zważywszy na charakter takiego miejsca bardzo możliwe jest, że będzie wymagało nie tylko przystosowania do gustu przyszłych właścicieli, ale także drobnych prac renowacyjnych. Istotną cechą może być tu jednak historia wnętrz, tradycyjna lokalizacja w pobliżu Starego Miasta czy po prostu urzekająca architektura z charakterem. Mieszkania oferowane przez rynek pierwotny natomiast to najczęściej rozwiązania nowoczesne, chwalące się funkcjonalnością i zlokalizowane w sposób sprzyjający rodzinnej rekreacji i wypoczynkowi.

Nowo wybudowane osiedla pojawiają się najczęściej na zielonych przedmieściach Krakowa, charakteryzują się jednak dobrą komunikacją z centrum miasta. Często wyposażone są w ochronę i monitoring, co zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom. Ich rozkład przemyślany jest w sposób funkcjonalny i nowoczesny. Osiedla takie szybko wzbogacają się o własną lub pobliską infrastrukturę rekreacyjną i wypoczynkową, a w okolicy pojawiają się wszelkiego rodzaju sklepy i punkty oferujące podstawowe usługi, a także placówki edukacyjne.

Tags:

2 Comments

  1. Małej i średniej wielkości mieszkania cieszą się w Krakowie największą popularnością ze względu na to, iż na większe ludzi po prostu nie stać, co jest niestety przykre, ale prawdziwe. Sam takie musiałem zakupić, bo na większe nie dostałbym kredytu. Takie życie. Polecam jednak w tym miejscu dewelopera Salwator z Krakowa, bo nie dość, że budują naprawdę solidnie, to jeszcze ceny u nich są takie w zasięgu ręki. Wiem o czym mówię, bo nie mało ofert przejrzałem przez kilka miesięcy i konkurencja moim zdaniem czasami lekko przesadza z cenami, a SM Salwator nie wyciąga cen na siłę do góry. Także naprawdę warto szukając mieszkania w Krakowie przynajmniej przejrzeć oferty mieszkaniowe SM Salwator, bo ceny mogą miło zaskoczyć.

  2. Nic dodać, nic ująć. Jeśli chodzi o ceny, to zgadzam się z Karolem, że SM Salwator warta jest uwagi. Jednak moim zdaniem nie tylko dlatego. Nabyłem od nich mieszkanie, już blisko rok temu, i oprócz sensownej ceny gwarantują również wysoki poziom wykończenia oraz terminowość. Nie można również narzekać na zagospodarowanie wokół budynku czy garaż podziemny, bo wszystko to zrobione bardzo dobrze. Salwator to moim zdaniem numer 1 wśród krakowskich deweloperów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *