Od pewnego czasu społeczeństwo buntuje się przeciwko polityce współczesnej władzy. Zarówno grupa rządząca jak i opozycja nie wzbudza już zaufania wśród Polaków. Dane statystyczne mówią same za siebie, że obywatele są już zdenerwowani licznymi kłamstwami, manipulacjami, oraz obietnicami bez pokrycia, którymi w kółko nas obywateli zasypują przed i w czasie wyborów.

Poważnym problemem jest polska służba zdrowia i opieka medyczna jaką powinna zapewnić władza. W szpitalach brakuje łóżek, podstawowych lekarstw, opatrunków. W poradniach czy ośrodkach rehabilitacyjnych ( publicznych) notuje się braki różnego sprzętu rehabilitacyjnego. Piłki, stoły do masażu, maty, traksje nie mówiąc o specjalistycznym sprzęcie (aparaty do masażu, do magnetostymulacji, do terapii falami uderzeniowymi ESWT, urządzenia do sonoterapii i tak dalej.)

Kolejnym tematem zapalnym jest brak pracy w kraju. Bezrobocie w Polsce jest jednym z najwyższych w krajach Unii Europejskiej. Młodzi ludzie mają ogromne problemy, aby znaleźć satysfakcjonującą bądź jakąkolwiek pracę, aby móc utrzymać siebie i rodzinę. Studia w niektórych przypadkach nie pomagają. We współczesnym świecie niemal każdy jest magistrem. Problemem jest to, że nie ma dla nich miejsc pracy. Jedynie osoby po niektórych kierunkach ścisłych mają zapewnioną pracę nawet przez uczelnie, na których obecnie studiują.

Dodatkowo wydłużenie wieku emerytalnego również nie wpływa pozytywnie na tą sytuacje. Społeczeństwo straciło już cierpliwość do nieporadności i obłudy polityków. Chyba najwyższy czas zmienić coś w tym temacie i zwrócić uwagę w końcu na dobro obywateli i respektowanie ich praw, jakie im przysługują, a nie bagatelizowanie ich czy wręcz łamanie. Obywatele mogą wziąć kolokwialnie mówiąc wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o to co im się należy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *