Jakość świadczonych usług lakierniczych we wszelkiego rodzaju warsztatach tego typu, zależy przede wszystkim od tego, jak dobre warunki do pracy zostaną stworzone na obiekcie. Oczywiście, czynnik ludzki także ma tutaj dość istotny wpływ, jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, iż lakiernictwo, wymaga przede wszystkim odpowiednich warunków. Niezbędna jest tutaj wysoka czystość wewnętrznej atmosfery w warsztacie, zapewniająca brak zanieczyszczeń przedostających do stref nakładania lakieru. Aby to osiągnąć, należy liczyć się ze stosunkowo sporymi inwestycjami. Przede wszystkim w odpowiedniej klasy systemy filtracji powietrza wtłaczanego do warsztatu, jak również powietrza już się w nim znajdującego.

Co zrobić, aby utrzymanie czystości w warsztacie lakierniczym, stało na wysokim poziomie?

Tak jak już powiedzieliśmy, trzeba będzie zadbać o prawidłowe przechwytywanie oraz usuwanie zanieczyszczeń zarówno pochodzenia zewnętrznego jak i wewnętrznego. Ich przechwyt oraz usunięcie wymaga oczywiście odpowiednich inwestycji, jednakże wpływają one w bezpośredni sposób na podniesienie poziomu jakości realizowanych usług, wobec czego są to inwestycje jak najbardziej zasadne, z punktu widzenia warsztatu lakierniczego. Trzeba będzie tutaj więc zainwestować przede wszystkim w odpowiedniej klasy filtry podłogowe i sufitowe w lakiernictwie, bowiem dzięki nim, utrzymanie czystości w warsztacie lakierniczym staje się o wiele prostsze. Filtry te, zapewniają nam skuteczne przechwytywanie wszystkich lotnych zanieczyszczeń wewnątrz warsztatu, oraz wiązanie ich w swojej wewnętrznej strukturze. Dzięki temu tez, nie mogą one przedostawać się do strefy nakładania lakieru, gdzie stanowią największe zagrożenie. Mieszają się one bowiem z mgiełka lakierniczą, a następnie trafią na lakierowane powierzchnie. Skutkiem tego, właściwości powłoki lakierniczej są znacznie obniżone. Przede wszystkim traci na tym jej odporność oraz estetyka, czyli dwa najważniejsze aspekty związane z wykonywaniem powłok lakierniczych.

Inwestycje w kabiny lakiernicze.

Możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszego poziomu jakości poprzez inwestycję w kabinę lakierniczą. Niezależnie od tego, jak dobrze zrealizowane jest utrzymanie czystości w warsztacie lakierniczym, kabina lakiernicza podnosi jakość realizowanych usług w bardzo wyraźny sposób. Jest to bowiem specyficzne, dodatkowe niejako pomieszczenie wewnątrz warsztatu, gdzie możliwe jest osiągnięcie warunków niemalże idealnych dla nakładania kolejnych warstw powłok lakierniczych. Należy tutaj jednakże zwrócić uwagę podczas na wyposażenie kabin w lakiernictwie, bowiem nie wszystkie będą od razu przygotowane do pracy w danych warunkach. Niektóre z nich posiadają bowiem własny, indywidualny system sprężania oraz oczyszczania powietrza, w innych zaś, należy zapewnić dostawę powietrza sprężonego oraz oczyszczonego z zewnątrz. Może to powodować pewne trudności logistyczne, aczkolwiek w wielu warsztatach, odpowiednie systemu już będą zainstalowane. Wystarczy je tylko odpowiednio dostosować do potrzeb zakupionej kabiny lakierniczej.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *